16.05.2011
Zmiany w szkoleniach IKO i termin następnego kursu w Polsce

Zmiany na kursach IKOZmiany na kursach IKO
Kite Akademia zaprasza na kolejny kurs instruktora IKO w terminie czerwcowym od 13 od 17.06, w Chałupach na Kempingu Kaper. Cenna kursu to 2700pln. Przy okazji sprecyzowali dla nas, co zmieniło się w kwestii kursów IKO w tym roku, a więc:

Oprócz wzrostu cenny do 780 euro w tym sezonie przed samym kursem trzeba przejść kurs wprowadzający online. Generalnie chodzi o to żeby w czasie kursu osoby już się trochę orientowały w tematach im obcych (np. z meterologi) Cały kurs online można zaliczyć w 1 dzień jak ktoś do tego przysiadzie. Warto jednak najpierw zapoznać się z podręcznikiem który już liczy ponad 200 stron i nie są to tylko obrazki. Żeby rozpocząć kurs trzeba się zarejestrować na stronach IKO.

Od tego sezonu egzekwowane jest aby być asystentem instruktora choć w praktyce sprowadza się tego, że trzeba 40h przepracować pod okiem Instruktora level2 w dość krótkim czasie. Pojawił się też wymóg posiadania licencji motorowodnej, ale na razie sprowadza się to raczej do tego czy się potrafi prowadzić łódź z silnikiem. Generalnie o takie uprawnienia warto się postarać bo w wielu szkółkach na świecie instruktorzy uczą z wody. I jest to nie zbędny wymóg aby zostać Instruktorem 2 poziomu. Oczywiście zawsze było wiadomo ze trzeba umieć pływać, ale teraz jest to ubrane w słowa że pływamy na poziomie IKO 3, od co najmniej pół roku.

Podsumowując wzrastają wymagania i taki trend raczej się utrzyma. W zamian dostaje się tak naprawdę możliwość wykonywania zawodu i oczywiście bardziej na świecie niż Polsce. Zapraszam do zapoznania się również ze starszym newsem na Sieplywa, gdzie można znaleźć odpowiedź na nurtujące pytania odnośnie tego, czy warto robić IKO, czy nie.

Piotr Szlazak, zapisy na czerwcowy kurs IKO: info@kiteakademia.pl, +48501708088

Eska

Źródło:

www.kiteakademia.pl
top