12.08.2021
Już w ten weekend wielki finał Pucharu i MP kite i wingfoil

Xiaomi Kite Cup driven by Land Rover –

Wielki finał Pucharu i Mistrzostw Polski w kitesurfingu i wingfoilu

w Pucku już w ten weekend!

W najbliższy weekend w Pucku zagoszczą najlepsi polscy kitesurferzy. Ostatnie zawody

z cyklu Xiaomi Kite Cup driven by Land Rover wyłonią nie tylko nowych Mistrzów Polski

w Formule Kite, ale zakończą również Puchar Polski w niezwykle widowiskowej konkurencji, Freestyle. Zawody odbywać się będą w dniach 13, 14 oraz 15 sierpnia.

Ostatni przystanek – Puck

Na wodach Zatoki Puckiej zawodnicy powalczą

o punkty w całym Pucharze Polski w konkurencji Formula Kite oraz Arrows Open, a także zakończą całosezonowe zmagania we Freestylu. Równolegle odbędzie się konkurencja Wingfoil – tegoroczna nowość na zawodach w Polsce. Wiele wrażeń przyniosą kibicom również zmagania o tytuł Mistrza i Mistrzyni Polski w Formule Kite,

z udziałem bardzo utytułowanych, czołowych polskich zawodników i zawodniczek.

„Po dwóch zmiennych pogodowo, ale rozegranych z sukcesem zawodach w Rewie oraz Krynicy Morskiej, przyszedł czas na emocjonujące zakończenie Xiaomi Kite Cup driven by Land Rover. W finale sezonu spotykamy się w Pucku, gdzie mamy nadzieję podsumować 16-ste zawody Kite Cup, które odbywały się w tym roku w odnowionej formule i z nowymi partnerami” – komentuje Michał Zieliński, wiceprezes PSKite oraz organizator zawodów Xiaomi Kite Cup driven by Land Rover.

Młodzi mistrzowie

Nie trzeba jechać zagranicę, aby podziwiać Mistrzów Świata w kitesurfingu. Od 13 do 15 sierpnia będzie można ich spotkać na terenie Klubu Jachtowego w Pucku (MOKSiR Puck). Tuż przed ostatnimi zawodami w Krynicy Morskiej Polacy sięgnęli bowiem po najwyższe międzynarodowe tytuły. Julia Damasiewicz została Mistrzynią Świata w Formula Kite Junior (kategoria wiekowa do 19 lat), a Jan Koszowski Mistrzem Świata w konkurencji Arrows Open (kategoria wiekowa do lat 17), podczas zawodów które zostały rozegrane we włoskiej Gizzeri.

Nie tylko emocje sportowe

W przerwie miedzy kolejnymi konkurencjami można będzie zapoznać się z najnowszymi produktami Xiaomi, a także wygrać je w organizowanych dla plażowiczów i kibiców konkursach. Fani motoryzacji będą mogli sprawdzić możliwości nowego Land Rover Discovery Sport, i nie tylko, podczas jazd próbnych.

Wspólnie chronimy Bałtyk!

Tak jak wcześniej w Rewie oraz Krynicy Morskiej zawodnicy będą nie tylko zmagać się między sobą,

ale również liczyć przepłynięte kilometry. Każdy z nich, dzięki otrzymanemu na pierwszych zawodach zegarkowi Mi Watch Lite, zmierzy przebyty na wodzie dystans. Sponsorzy zawodów przekażą 3 zł za każdy przepłynięty kilometr, na ochronę Bałtyku i działania Fundacji MARE. Dzięki sprzyjającym warunkom wiatrowym podczas wcześniejszych wyścigów, już teraz wiemy, że zawodnik w trakcie jednego wydarzenia przepływał około 70 km! Kończąc cykl Xiaomi Kite Cup driven by Land Rover

w Pucku, dowiemy się jaką kwotę udało się „wypływać” zawodnikom na rzecz Fundacji MARE.

Chęć udział w zawodach będzie można zgłaszać w dniu rozpoczęcia rywalizacji, 13 sierpnia,

w godzinach 8.00 – 9.30 w biurze zawodów na plaży. Zawody zaczynają się o godzinie 10:00, jeśli tylko będą odpowiednie warunki wiatrowe, czyli minimum 7 węzłów. Nad prawidłowym ich przebiegiem czuwać będzie Polski Związek Kiteboardingu. W Pucku rozdane zostaną nagrody rzeczowe o wartości 24.000 PLN ufundowane przez Xiaomi i Hydrosferę oraz nagrody finansowe o wartości 10.000 PLN.

Mistrzostwa Polski i Puchar Polski w kitesurfingu wspierają także Fundacja Frankor i Fundacja Ander.

Gdzie i kiedy?

• 13 – 15 sierpnia, PUCK, Puchar Polski i Mistrzostwa Polski w Formule Kite, BIURO ZAWODÓW na terenie MOKSiR Puck w porcie jachtowym, rejestracja zawodników od 8:00 do 9:30

XIAOMI KITE CUP driven by LAND ROVER

• ORGANIZATOR: FIRMA EUREKA EVENTS@COMMUNICATION oraz BO SPORT TRAVEL

• PARTER TYTULARNY: XIAOMI

• PARTNER GŁÓWNY: LAND ROVER POLSKA

• PARTNERZY: PZŻ Polski Związek Żeglarski, PZKite Polski Związek Kiteboardingu, PSKite Polskie Stowarzyszenie Kiteboardingu, Hydrosfera – dystrybutor marek North Kiteboarding i Mystic, Miasto PUCK, MOKSiR PUCK, Mieczysław Struk Marszałek Województwa Pomorskiego, Miasto Krynica Morska, Gmina Kosakowo, Rescue, World Sailing Class Associacion, IKA The International Kiteboarding Association, IWSA The International Wing Sports Association, Formula Kite Olympic Kiteboarding, kemping Chałupy 3.

Więcej na: www.xiaomikitecup.pl

Maciek

top