28.06.2020
Przydatne akcesoria GoPro - SURFING

Mieliśmy już dla Was kilka porad odnośnie akcesoriów do GoPro z podziałem na dyscypliny sportu. Dziś pokażemy Wam co i dlaczego warto kupić, jeśli planujecie nagrywać swój progres na surfingu. Nawet jeśli jesteście dopiero na początku swojej przygody z tym pięknym sportem - filmy nagrywać warto, bo są doskonałym materiałem do videoanalizy, dzięki której dużo łatwiej zrobić postępy.

Z surfingiem i GoPro jest o tyle łatwo, że istnieje właściwie tylko jedno uniwersalne mocowanie, dzięki któremu można nagrywać filmy z deski. GoPro Bite Mount zostało tak zaprojektowane aby jednocześnie spełniać dwie funkcje. Jak sama nazwa wskazuje, jego pierwszym zastosowaniem jest możliwość kręcenia, trzymając jednocześnie kamerę w zębach. Samo paddlowanie z kamerą w ustach nie jest łatwe, o czym na szczęście GoPro pomyślało. Z drugiej strony tego samego mocowania, jest klasyczna klamra, dzięki której kamerę można szybko wsadzić do naklejki przyczepionej do Waszej deski.

Jeśli będziecie się wybierać z GoPro na surfa, warto pamiętać jeszcze o paru szczegółach. Po pierwsze koniecznie musicie zakupić tzw. Floaty przeznaczone do Waszego modelu kamery. Dzięki temu kamera po upuszczeniu będzie unosić się na wodzie, a pomarańczowy kolor ułatwi jej znalezienie. Warto też pomyśleć o jakiejś smyczy bezpieczeństwa, tak jakbyście w trakcie mielenia mieli wypuścić kamerę z buzi. Nawet jeśli będzie pływać i łatwo ją będzie zobaczyć, to po co jej szukać, skoro można mieć ją bezpiecznie przyczepioną do ciała.

Z GoPro na surfingu jest tak, że każdy ma swoją metodę. na krótkiej desce ujęcia z dziobu nie są doskonałe, ale do dłuższego montażu wejdą idealnie. Pozostaje tylko pływać, pływać i pływać, a na pewno w międzyczasie nagracie jakieś sztosy!

Kuba

top