19.09.2016
GoPro po raz piąty!

GoPro Hero 5

Flagowy model najbardziej popularnej kamerki do sportów ekstremalnych na świecie zyskał sporo nowych rozwiązań. Po pierwsze wzorem swojej młodszej siostry Session, model Hero 5 zyskał wodoodporną budowę, co oznacza, że nie potrzebuje już dodatkowego plastykowego pokrowca. Plusów takiego rozwiązania jest wiele, ale należy pamiętać, że teraz każdy upadek, grozi rozszczelnieniem kamerki. Po drugie zmieniła się obsługa - został tylko jeden przycisk, a kamerka ma jedną wersję, która w standardzie będzie miała ekran dotykowy. Wygoda poprzedniej generacji w opcji Silver zwyciężyła, ale co na to powie bateria, która swoją drogą nie wygląda na wymienną. Oczywiście w standardzie są wszystkie niezbędne tryby z 4k na przedzie. Z ciekawostek, kamerkę można teraz obsługiwać komendami głosowymi. Zyskała również porządną stabilizację, zdjęcia w formacie RAW i geolokalizację zdjęć. Cena to 430 EUR.

GoPro Session 5

Młodsza siostra w formacie kostki, która początkowo nie została najlepiej przyjęta. Tym razem Session ma dużo więcej funkcji i większość trybów z Hero 5, w tym filmy w formacie 4k. Jest tu mniej klatek na sekundę, ale za to pozostaje sterowanie głosowe i stabilizacja ekranu. Według nas jest to najbardziej sensowne rozwiązanie do użycia amatorskiego. Cena 330 EUR nie powinna znacznie zniszczyć domowego budżetu. Dla tych, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z kręceniem video, GoPro zostawiło znaną obecnie GoPro Session, w nowej cenie 230 eur.

Dron GoPro Karma

Największa nowość zaprezentowana podczas dzisiejszej prezentacji. Dron GoPro wraz z osobną stabilizacją, to to czego brakowało, aby każdy mógł stworzyć film z pięknymi czystymi ujęciami. Zestaw w całości kosztuje 870 EUR, a sama stabilizacja 330 EUR. Wszystko jest oczywiście super kompaktowe, super lekkie i super łatwe w użyciu. Po obejrzeniu video promocyjnego, trudno w to wątpić, ale wszystko okaże się w praniu. Bardzo podoba nam się opcja odłączenia stabilizacji od drona, używania jej "z ręki" lub po zamocowaniu niczym samej kamerki. Ciekawe jak cały zestaw sprawuje się w warunkach mocniejszego wiatru. Z przyjemnością zobaczymy jakie będą opinie klientów po paru tygodniach testów.

Kuba

top