09.08.2021
BONARKA NA SKIMBOARDOWEJ FALI

IMPREZA ŚWIATOWEGO FORMATU DLA AMATORÓW I ZAWODOWCÓW

BONARKA SKIM & SUMMER

Już od dziś mocno poślizgana impreza Bonarka Skim-&-Summer! Przed krakowskim centrum handlowym powstał 25-metrowy tor do skimboardingu, na którym w sobotę (14 sierpnia) zawodowcy rywalizować będą o punkty w światowej rangi zawodach serii European Skimboarding Cup. Tymczasem do piątku każdy może próbować swoich sił w ślizgu na desce podczas otwartych bezpłatnych warsztatów Bonarka Skim Camp.

Skimboardowy tor zlokalizowany jest na placu przed Bonarką od strony biurowców. Pod okiem profesjonalnych instruktorów chętni mogą za darmo trenować i wykonać swoje pierwsze, w pełni kontrolowane ślizgi, oraz poczuć niezwykły klimat tego sportu.

Tor jest czynny codziennie od 9 do 13 sierpnia w godz. 12:00 do 20:00. Godzinne warsztaty skimboardowe „od podstaw” rozpoczynają się o godz. 12:00 i 17:30; zaś dwugodzinne - dla bardziej zaawansowanych - o 14:30. Zapisy przyjmowane są na miejscu.

Bonark Skim-&-Summer to także strefa chilloutu, w której serwowana jest wakacyjna muzyka. Swoje stanowiska rozstawili również partnerzy i sponsorzy imprezy: sklepy Bonarki oraz marka Seventyone – producent sprzętu i współorganizator wydarzenia.

W sobotę 14 sierpnia odbędzie się Bonarka Skim Cup – czyli zawody serii European Skimboarding Cup (Puchar Europy w skimboardingu). Jest to największy tego rodzaju cykl imprez w Europie i jeden z większych na świecie. Rywalizacja w pucharze daje zawodnikom szansę wywalczenia punktów w rankingu i zdobycia tytułu mistrza Europy. Ranga imprezy powoduje, że spodziewani są na niej najlepsi zawodnicy z Polski i zagranicy.

Zawodnicy startujący „pod flagą” Seventyone będą licznie reprezentowani podczas zawodów

i z pewnością odegrają w nich ważną rolę.

Rozpoczynający się dziś skimboardingowy tydzień w Bonarce to prawdziwa gratka dla miłośników wodnych sportów, które z roku na rok zdobywają nowe rzesze fanów, zwłaszcza wśród młodych ludzi. Początki skimboardingu datuje się na lata 20. XX wieku. Rozrywkę tę popularyzowali kalifornijscy ratownicy, którzy ślizgali się na przybrzeżnych mieliznach. Ich ówczesne amatorskie deski wykonane były nierzadko ze sklejek pochodzących z pobliskich budynków. W Polsce skimboarding pojawił się na początku tego wieku.

Organizatorzy wydarzenia: Bonarka Kraków, Seventyone.

Partnerzy wydarzenia: Alpine Pro, Deli Pizza, Dominium Pizza, Martes Sport, North Fish, Salomon, Smooth The Fruit, So!Coffee, Sphinx.

Maciek

top