01.10.2019
Przydatne akcesoria do GoPro - SUP

Pływanie na desce SUP robi się coraz popularniejsze. Niezależnie czy to wycieczki, ostry wycisk czy pływanie na falach - Stand Up Paddle to naprawdę fajny sport, podczas którego można nagrać dobry film. Oprócz oczywiście kamery z dobrą stabilizacją, warto zabrać ze sobą zestaw przydatnych akcesoriów. Sprawdziliśmy kilka z nich razem z GoPro 7 Black - poniżej nasi faworyci.

GoPro Large Tube Mount - mocowanie na wiosło

Stand Up Paddle to dyscyplina sportu podczas uprawiania której ręce ma się z reguły zajęte. Wiosłowanie wymaga użyciu dwóch rąk, dlatego nie bardzo zostaje miejsce na używanie kamery, o ile nie ma się towarzysza. Na szczęście jest na to rozwiązanie. Wystarczy skorzystać ze specjalnego mocowania przeznaczonego na wszelkiego rodzaju rurki, a wspominane wiosło zostanie bardzo dobrym i stabilnym punktem przyczepienia kamery. Prosta obsługa pozwala stabilnie zamontować GoPro w parę sekund, a dzięki możliwości szybkiej zmiany kierunku kręcenia (po wciśnięciu zapadki, mocowanie gopro obraca się o 90 stopni) można w ten sposób zdobyć naprawdę ciekawe ujęcia.

Jak na tak małe akcesorium, cena może wydawać się dosyć spora. Za GoPro Tube Mount trzeba zapłacić 189 PLN, ale jest to bardzo uniwersalny dodatek, który pozwala właściwie z każdego kija zrobić uchwyt o wymarzonej długości. Na pewno przyda się każdemu narciarzowi, nordic walkerowi czy na przykład rowerzyście.

GoPro Head Strap - nowa opaska na głowę ze specjalnym klipsem do czapki z daszkiem

Opaska jako mocowanie GoPro nigdy nie była moim faworytem. Jednak dodawany w zestawie klips jest zdecydowanie warty uwagi. Mały i poręczny, a dzięki niemu można nagrywać ujęcia z perspektywy POV. Wystarczy dobrze dopasowana czapka z daszkiem i już można stabilnie zamontować GoPro. Takie rozwiązanie sprawdza się raczej w statycznych ujęciach, ale poradzi sobie też z lekką dynamiką. To idealne przerywniki lub tzw. rozbiegówki do filmów z akcji sportowych. Klips dużo stabilniej "siedzi" na daszku lub czapce typu full cap. Nawet jeśli nosicie czapkę daszkiem do tyłu, klips ma specjalną gąbkę, żeby nie zrobił Wam dziury w czaszce.

Zestaw GoPro Head Strap kosztuje 99 PLN - co jest rozsądną ceną jak za dwa akcesoria. Ujęcia POV są bardzo popularne i każdy znajdzie dla nich zastosowanie w swoich filmach, dlatego warto zainwestować w ten zestaw, nawet jeśli tak jak ja, będziecie korzystać tylko z małego klipsa o sporych możliwościach.

GoPro Floaty - gąbka "ratunkowa"

Jeśli zamierzacie kręcić cokolwiek w wodzie, Floaty to absolutnie obowiązkowe akcesorium, które po prostu musicie mieć. Dzięki tej gąbce GoPro unosi się na wodzie, dzięki czemu nie będziecie musieli po nie nurkować lub po prostu kupować nowego po pierwszym upuszczeniu. Razem z Floaty, w zestawie są też zapasowe "plecki" do ramki GoPro. Niestety montując je zablokujecie sobie możliwość zmiany ustawień i podglądu z poziomu ekranu dotykowego. Nawiasem mówiąc, mając mokre dłonie jest to utrudnione. Warto rozważyć opcję pilota, lub po prostu z góry zaplanować jakie ujęcia chcecie nagrać. Można też wykorzystać sterowanie głosowe. Same plecki z Floaty są spoko, ale tak naprawdę najwygodniejszym rozwiązaniem jest posiadanie drugiej ramki, dzięki której wymiana "opakowania" jest dużo łatwiejsza.

Przed każdym kręceniem w wodzie warto sprawdzić czy Wasz zestaw rzeczywiście pływa. Na zdjęciu stosujemy Floaty razem z unoszącym się na wodzie uchwytem. (To najpewniejszy sposób na każdy rodzaj wody) Samo Floaty to koszt 99 PLN, ale jeśli zdecydujecie się na dodatkową ramkę, to będziecie musieli wydać kolejne 139 PLN.

SUP to dosyć statyczna dyscyplina, dlatego nie ma tutaj zbyt wielu okazji do zgubienia GoPro. Już wkrótce przybliżymy Wam akcesoria przydatne na surfingu, gdzie dużo łatwiej o zgubienie kamery. Zupełnie przy okazji - dziś odbyła się premiera najnowszej kamery GoPro Hero 8. Wygląda baaardzo dobrze. Jak tylko dostaniemy ją w swoje ręce, na pewno opiszemy dla Was jej największe zalety.

Kuba

top