22.09.2016
Sztuczna fala w Trójmieście!

Mamy bardzo dobrą wiadomość dla wszystkich mieszkańców Trójmiasta. Inwestor, który od jakiegoś czasu nosił się z zamiarem wybudowania tunelu aerodynamicznego, postanowił, że kompleks będzie też obejmował sztuczną falę dla surferów. Pierwsza myśl, jaka pojawia się w głowie to fala jaką zbudował Kelly Slater. Niestety na takie cuda jeszcze nie ma co liczyć. Na początek dostaniemy do użytku falę przepływową. Co prawda nie ma jeszcze bardziej szczegółowych informacji, więc nie wiadomo jakiego typu będzie to urządzenie.

Inwestor kupił już działkę pod całą budowlę - znajduje się ona w okolicach lotniska w Gdańsku, na ulicy Słowackiego. Budowa ma się rozpocząć zimą o ile warunki pozwolą. Cały projekt ma zostać oddany do użytku do końca przyszłego roku, więc jest szansa, że następną zimę będzie można spędzić na surfingu w Polsce w samych boardshortach. Co ciekawe to już druga taka fala, która ma powstać w Polsce. Pierwsza będzie w Parku Wodnym w Tychach, który jest już w końcowej fazie budowy. Dla niecierpliwych zostaje jeszcze wycieczka do Pragi, gdzie sztuczna fala jest już od jakiegoś czasu.

Czekamy z niecierpliwością na rozwój wydarzeń i liczymy, że obietnice zostaną spełnione, a za rok podczas flauty, pojedziemy sobie poćwiczyć snapy na sucho.

Kuba

top