03.09.2018
Surf zawody na sztucznej fali w Tychach

Pewnie niewielu z Was wie, że Wodny Park Tychy pracuje już na pełnych obrotach. Nie mówi Wam to nic szczególnego? Kiedyś pisaliśmy o projekcie tego parku, który obejmował pierwszy w Polsce symulator surfingu. Po paru wstępnych zawirowaniach, wszystko jest już w pełni sprawne. Bałtyk chwilowo płaski, więc można spokojnie uderzać do Tychów na małe pływanko.

Co więcej, już 22 września na obiekcie odbędą się pierwsze w Polsce zawody surfingowe na sztucznej fali. Do udziału organizator Silesia Surf zaprosi 15 wybranych zawodników. Swój udział potwierdził już Mistrz Polski - Kuba Kuzia i drugi vicemistrz Bartek Kulczyński. Wygrać nie będzie łatwo, ale na pewno warto spróbować. Surfing na symulatorze to co innego, niż ten na oceanicznych falach, stąd naprawdę ciężko przewidzieć, kto poradzi sobie najlepiej. Dla zawodników są przewidziane rundy treningowe, tak aby każdy mógł przyzwyczaić się do "spotu".

Miejmy nadzieję, że w tym samym czasie nie wejdzie żadna dobra prognoza, bo wtedy priorytet na pewno będą miały Mistrzostwa Polski w surfingu. od dłuższego czasu Bałtyk drzemie, ale wraz z jesienną aurą powinien się trochę rozbudzić. Mimo że zdecydowanie bardziej wolimy surfing na morzu, to taki event na symulatorze może okazać się całkiem ciekawy, a co więcej może mieć pozytywne efekty dla dyscypliny w Polsce. Oby udało się to pogodzić, a w przyszłości może doczekamy się jakiejś bardziej surfingowej sztucznej fali - kto wie!

Kuba

top