20.05.2012
Mistrzostwa Europy FW zakończone

Ross Williams w pięknym stylu wygrał Mistrzostwa Europy 2012 w Formule Windsurfing, które zakończyły się właśnie na niemieckiej wyspie Sylt. Brytyjczyk dopłynął jako pierwszy w 5 z 7 wyścigów. Drugie miejsce zajął Arnon Dagan z Izraela, a trzecie Steve Allen z Australii.

Ross Williams przegrał tylko 2 wyścigi!Ross Williams przegrał tylko 2 wyścigi!

Na Mistrzostwach Europy nie zabrakło oczywiście reprezentantów naszego kraju. Najlepszy Polak - Maciek Rutkowski zakończył zawody na 10 miejscu klasyfikacji ogólnej oraz jako 6 Europejczyk! 11 uplasował się Paweł Hlavaty a 12 Hubert Mokrzycki. Michał Polanowski zajął dalekie 18 miejsce oraz Wojtek Brzozowski 21. Pełne wyniki możecie zobaczyć tutaj.

Sieplywa.pl - Windsurfing, Kitesurfing i Surfing w najlepszym wydaniu

Klasyfikacja kobiet niestety nie została rozegrana ponieważ jedyną zawodniczką, która stawiła się na zawodach była nasza reprezentantka - Agnieszka Pietrasik. W takim wypadku Mistrzostwa Europy kobiet zostaną najprawdopodobniej rozegrane podczas Mistrzostw Świata w Liepaji na Łotwie.

Więcej zdjęć oraz filmów z Mistrzostwa Europy FW na Sylcie znajdziecie na formulawindsurfing.org oraz summeropeningsylt.de