05.06.2015
LSurf Cup 2015 - relacja

W dniach 29-31.05.2015 odbyły się Regaty Windsurfingowe o Puchar Wójta Gminy Nieporęt, zaliczane do prestiżowego cyklu Pucharu Polski. Przeczytajcie relację Ekipy Lsurf z imprezy.

Sieplywa.pl - Windsurfing, Kitesurfing i Surfing w najlepszym wydaniu

W piątek już od godziny 9:00 w Biurze Regat na terenie bazy windsurfingowej LSURF trwały zapisy uczestników zawodów. Wszyscy zawodnicy byli zobowiązani do przedstawienia aktualnej licencji PZŻ wraz z Ubezpieczeniem OC, co miało zapewnić bezpieczeństwo i wyeliminować ewentualne problemy w razie gdyby doszło do jakiegoś zdarzenia na wodzie.

Pierwszego dnia zawodów pół dnia czekaliśmy na wiatr, który nie przyszedł. Wiedzieliśmy jednak, że prognozy na sobotę mogą umożliwić rozegranie zawodów nie tylko w klasie Formula, ale również w klasie Slalom, do której potrzeba zdecydowanie więcej wiatru, dlatego postanowiliśmy poczekać z rozpoczęciem zawodów do soboty.

W sobotę prognoza nie wyglądała już tak optymistycznie, jednak udało się ustawić trasę i rozegrać 3 wyścigi Formula. Po południu się rozwiało i mimo zmiennych warunków rozegraliśmy również 2 pełne wyścigi Slalomu! W klasie Slalom Emocji było co nie miara, gdyż start i meta były ustawione tuż przy plaży, w bardzo niedużej odległości znajdowała się również jedna z boi, przy której zawodnicy robili zwroty. Na mecie jako pierwszy meldował się Paweł Dittrich lub Michał Polanowski. Ostatecznie Puchar trafił w ręce Pawła. Miejsce 3. zajął Filip Korczycki. Na uwagę zasługuje również fakt, że w Slalomie po raz pierwszy wzięły udział 2 siostry, juniorki, Zosia i Hania Kubaszewskie, które dzielnie startowały razem z mężczyznami i miały okazję do rewelacyjnego treningu. Liczymy, że będziemy oglądać dziewczyny już na każdych zawodach, na których uda się rozegrać Slalom. Ok. godz. 18:00 wszyscy wykończeni udali się do bazy na grilla. W tle leciała muzyka, a na ekranie wyświetlany był pokaz zdjęć z minionych dni.

Dzień 3 - niedziela przywitała nas niespodziewanie bardzo fajnym wiatrem, w związku z czym zapadła decyzja o rozstawieniu trasy dla Formuły. Niestety bardzo zmienne warunki i wiatr, który okazał się bardzo nierówny, spowodowały, że wyścigi musiały zostać odwołane, natomiast zgodnie z harmonogramem ruszyły wyścigi SUP. Start z plaży, opłynięcie 3 boi, powrót do brzegu oraz przebiegnięcie po plaży do budynku bazy, która to była jednocześnie metą - tak wyglądała trasa. Nierzadko największa rywalizacja rozgrywała się już na plaży, tuż przed metą. Na starcie stawiło się 11 zawodników, w tym aż 4 panie! 1. miejsce zajął Damian Bartos, który wyprzedził Steve'a Allen'a oraz Jana Klimaszyka. Wśród kobiet zwyciężyła Zosia Kubaszewska, za nią uplasowała się Eva Lipasti oraz Hania Kubaszewska. Po emocjach związanych z wiosłowaniem, które było dla wszystkich wykańczające, nadszedł czas na grilla oraz uroczyste wręczenie Dyplomów i Pucharów ufundowanych przez Gminę Nieporęt.

Dziękujemy wszystkim za liczne przybycie, uczciwe wyścigi, dobre humory i do zobaczenia na wodzie!

Ekipa Lsurf

PS1. Relacja fotograficzna z Regat, pod poniższym linkiem
PS2. Nie zdradziliśmy, kto wygrał w Formule! Otóż 1. miejsce zajął Steve Allen (1. miejsce w każdym wyścigu!), 2. miejsce Michał Polanowski (2. miejsce w każdym wyścigu!), a za nimi, na 3. miejscu uplasował się Filip Korczycki. Gratulujemy!