16.09.2016
Nasi na MŚ Juniorów w surfingu!

Już jutro, po raz pierwszy w historii, reprezentacja Polski weźmie udział w Mistrzostwach Świata w Surfingu. Naszych dwóch juniorów weźmie udział w zawodach Vissla Isa World Junior Surfing Championship. na portugalskich Azorach. Kuba Kuzia (17) i Maks Michalewski (14) staną w szranki z zawodnikami z całego świata. Lekko nie będzie, bo na miejscu będą liczne zespołu z krajów o odrobinę bardziej rozwiniętej kulturze surfingu. Nasi jednak nie pękają. Mają za sobą doświadczenia nie tylko z Bałtyku, bo sporą część roku spędzają za granicą na intensywnych treningach.

W tym roku obydwaj wystartowali w Polish Surfing Challenge. Kuba zajął drugie miejsce w Juniorach i drugie miejsce w kategorii open, a Maks wygrał konkurencję juniorską i zajął trzecie miejsce w kategorii open. To bardziej niż pewne, że już wkrótce to tych dwóch młodzieńców będzie rozdawać karty na spocie.

Jak na razie prognoza nie jest zbyt optymistyczna, jednak małe fale mogą sprzyjać naszym zawodnikom, którzy nauczeni na Bałtyku, potrafią z nich wyciągnąć naprawdę dużo. Swell ma się zwiększać z biegiem czasu, osiągając najwyższe zafalowanie na następny weekend. Okienko przewidziane na zawody ma trwać do 25 września (niedziela), więc wszystko powinno się rozegrać w godziwych warunkach.

Czekamy z niecierpliwością na start zawodów i już teraz zapraszamy na livestream, gdzie będzie można na żywo podziwiać chłopaków w akcji. Trzymamy kciuki - powodzenia!

Kuba

top