12.07.2018
Red Bull SUP to Sea

WYŚCIG RZEKĄ DO MORZA!

STAŃ DO RYWALIZACJI NA DESCE Z WIOSŁEM PODCZAS RED BULL SUP TO SEA

W najbliższą sobotę (14 lipca) w Dźwirzynie odbędą się pierwsze z cyklu zawody Red Bull SUP to Sea, podczas których uczestnicy rozpoczną wyścig na rzece, a zakończą w Morzu Bałtyckim. Impreza dla miłośników deski z wiosłem odbędzie się w trzech lokalizacjach: Dźwirzynie, Mrzeżynie i Dębkach. Sprzęt zapewniają organizatorzy, a udział w imprezie jest bezpłatny.

Red Bull SUP to Sea to cykl amatorskich wyścigów Stand Up Paddling'owych (SUP) organizowanych na polskim wybrzeżu. Dyscyplinę najłatwiej opisać jako połączenie surfingu z kajakiem. Stała się niezwykle popularna, dzięki wariacji dostępnych desek pozwalających na pływanie zarówno amatorom, jak i profesjonalistom. Wycieczki, wyprawy, ujarzmianie wielkich fal, wyścigi, rekreacja, joga na stawie w parku - zastosowań deski z wiosłem jest wiele.

To szansa, żeby spróbować pływania na SUP’ie, urozmaicić wakacyjny wypad nad Bałtyk i wziąć udział w zawodach na nietypowym, wodnym szlaku. Pierwszy wyścig odbędzie się w Dźwirzynie, w sobotę o godz. 14. Dzień wcześniej zostaną zorganizowane tam specjalne warsztaty dla osób niemających wcześniej styczności z tym sportem i dla tych, chcących doszlifować umiejętności pod okiem doświadczonej kadry instruktorów.

Harmonogram wydarzenia w Mrzeżynie (21.07) i Dębkach (11.08) jest bardzo zbliżony. W tych nadmorskich miejscowościach znajdują się ujścia rzek i kanałów, które tworzą idealne warunki do wykonania tytularnej misji wpłynięcia na desce do morza. Szczegółowe informacje dotyczące konkretnych przystanków Red Bull SUP to Sea będą zamieszczane na Facebook’owych wydarzeniach:

1. Dźwirzyno (14.07): https://www.facebook.com/events/1833883576907175/

2. Mrzeżyno (21.07): https://www.facebook.com/events/1436705866428940/

3. Dębki (11.08): https://www.facebook.com/events/276881182884408/

Imprezom towarzyszy szereg aktywności sportowych i rekreacyjnych skierowanych dla całych rodzin. Zapisy na wyścig prowadzone są na miejscu.

Maciek

top