25.04.2018
Testy sprzętu na Surf to Fly Summer Cup

Na prośbę zawodników deklarujących chęć startu w czwartym przystanku Surf to Fly International Kiteboarding Cup 2018 w Chałupach na hydro-skrzydłach organizator zawodów Surf to Fly Summer Cup 2018 podjął decyzję o włączeniu konkurencji kitefoil do programu regat. Poza za dopisaną konkurencją foil w programie przewidziano konkurencję Twin Tip Racing oraz Hang Time.

Zgodnie z planem zawody zostaną rozegrane w ciągu jednego dnia pomiędzy 16 a 30 czerwca 2018 r. w Chałupach na Zatoce Puckiej. Dokładny dzień zostanie ustalony w oparciu o prognozy wiatrowe. Ostateczna informacja ukaże się najpóźniej dwa dni przed rozpoczęciem zmagań na stronie surftoflycup.com i https://www.facebook.com/surftoflycup. Bazą zawodów będzie siedziba partnera regat - szkoła wake.pl znajdująca się na kempingu Ekolaguna.

Tegoroczna edycja zawodów Surf to Fly Summer Cup odbędzie się po raz szósty.Najbliższym zawodom będą towarzyszyły pierwsze w Polsce testy hydro-skrzydeł firmowych oraz konstrukcji wyprodukowanych samodzielnie przez prywatnych zdolnych konstruktorów, którzy także biorą udział zawodach. Surf to Fly Cup wystartował w 2013 roku stając się od tego czasu najpopularniejszą pod względem frekwencji amatorską, kitesurfingową imprezą w Polsce. Każda z edycji gromadziła przynajmniej po 36 uczestników.

Do tej pory testy najnowszych konstrukcji hydro-skrzydeł na zawodach zapowiedziały firmy: SU-2, Cabrinha, Neilpryde oraz Shinworld i Nobile.

Adam Łożyński

top