21.10.2015
Półmetek Kitejamboree 2015

Kitejamboree 2015 - impreza organizowana przez polską szkołę kitesurfingu RedSeaZone jest już na półmetku. 3 pierwsze dni obfitowały w wiele atrakcji, ale przede wszystkim cieszyliśmy się dobrymi warunkami wiatrowymi. Umożliwiło nam to doprowadzenie Freestyle Jam oraz Kitesurfingowych Mistrzostw Egiptu do finałów. Uczestnicy Kitejamboree wzięli również udział w warsztatach freestylowych prowadzonych przez zawodnika Nobile, Maćka Lewandowskiego.

"W tym roku jestem pozytywnie zaskoczony poziomem prezentowanym przez uczestników Pro Campów. W sumie udział wzięło 8 kitesurferów i 8 wakeboardzistów. Ku mojemu zdziwieniu, w tym roku dziewczyny cisnęły ostrzej od chłopaków trenując nawet S-Bendy do Blinda." - Maciek Lewandowski

Drugiego dnia imprezy ze względu na słabszy wiatr rozegrano konkurencję Low Wind Best Trick, która zgromadziła na plaży tłum widzów. Każdy z zawodników miał dwie próby na pokazanie swojego najlepszego manewru.

W poniedziałek, dzięki świetnym warunkom rozegrano Freestyle Jam oraz Kitesurfingowe Mistrzostwa Egiptu - wszystkie heaty poza finałem. Przed nami kwestia wyłonienia zwycięzców, wyjazd na kitesafari i zawody wake'owe!


Maciek

top