25.09.2013
Myszka i Klepacka mistrzami polski seniorów w klasie RS:X

W ostatnią niedzielę, 22 września w Gdańsku - Górkach Zachodnich, zakończyły się regaty o tytuły Mistrzów Polski Seniorów w olimpijskiej klasie RS:X.

Podium kobiet wraz z Witoldem NerlingiemPodium kobiet wraz z Witoldem Nerlingiem

W żeńskiej flocie swoją formę potwierdziła Zofia Klepacka (YKP Warszawa), wygrywając 8 z 10 wyścigów podczas całych zawodów i kończąc zmagania z dużą przewagą punktową nad resztą kobiet w stawce. Na drugim miejscu uplasowawała się Maja Dziarnowska (SKŻ Hestia Sopot), która pokonała swoją klubową koleżanką - Gosię Białecką, w walce o srebro. Ubiegłoroczna Mistrzyni Polski stanęła na 3 miejscu podium. W klasyfikacji młodzieżowców do 21 lat, pierwsze miejsce należało do Kamili Smektały (YKP Warszawa). Srebro powędrowało do Hanny Zembrzuskiej (KS Centrum Żeglarskie Szczecin), a brąz do Klaudii Mańkuckiej (GKŻ Gdańsk).

Piotr Myszka (AZS AWFiS Gdańsk)Piotr Myszka (AZS AWFiS Gdańsk)

W stawce mężczyzn, do końca zawodów, prowadzenia nie oddał Piotr Myszka (AZS AWFiS Gdańsk), wygrywając również wyścig medalowy i tym samym potwierdzając swoje zwycięstwo. Przemysław Miarczyński (SKŻ Hestia Sopot) sięgnął tym razem po srebrny krążek, finiszując ostatecznie na drugiej pozycji. Trzecie miejsce zajął Marcin Urbanowicz (SKŻ Hestia Sopot), wpływając na metę w wyścigu medalowym zaraz za Piotrem Myszką i tym samym kończąc regaty na 3 pozycji w generalnej klasyfikacji oraz na pierwszej w klasyfikacji do lat 21. Drugie miejsce wśród młodzieżowców zajął Paweł Tarnowski (SKŻ Hestia Sopot), a na ostatnim stopniu podium stanął Radosław Furmański (DKŻ Dobrzyń).

Marcin Urbanowicz (SKŻ Hestia Sopot)Marcin Urbanowicz (SKŻ Hestia Sopot)