05.07.2013
Mistrzostwa Europy w olimpijskiej klasie RS:X

Od 1 lipca we francuskim Breście rozgrywane są Mistrzostwa Europy w olimpijskiej klasie RS:X. Polska jest silnie reprezentowana zarówno w grupie seniorów, jak i juniorów. Jesteśmy już po 2 dniach zmagań. Zakończyła się runda eliminacyjna, a już w piątek rozpoczną się finały. Dotychczas zostało rozegranych 6 wyścigów przy zmiennym i porywistym wietrze.

Sieplywa.pl - Windsurfing, Kitesurfing i Surfing w najlepszym wydaniu

Silne miejsce w stawce kobiet zajmują nasze reprezentantki. Maja Dziarnowska (Sopocki Klub Żeglarski) z 3 wygranymi wyścigami i dużą przewagą punktową, wysunęła się znacząco na prowadzenie. Niedaleko za nią, znajduje się reszta żeńskiego RS:X Teamu. Sopocianka, Gosia Białecka - 8 miejsce, Hania Zembrzuska (KS Centrum Żeglarskie Szczecin) - 11 miejsce i Kamila Smektała (YKP Warszawa) - 13 miejsce. Wszystkie nasze reprezentantki w TOP 15!

W stawce mężczyzn, Przemek Miarczyński zajmuje silną 2 pozycję, z niewielką stratą punktową do pierwszego Nicka Dempsey'a. Zaraz za nim, na świetnym 4 miejscu, uplasował się młodziutki Paweł Tarnowski. 7 pozycja należy do Piotra Myszki z AZS'u Gdańsk. TOP 15 zamyka Michał Majewski (YKP Warszawa), z dobrym miejscem do ataku.

Juniorzy również radzą sobie wyśmienicie. 2 pozycję zajmuje Radosław Furmański, z 3 punktami do pierwszego Argentyńczyka. We flocie dziewcząt, na 5 miejscu uplasowana jest Karolina Lipińska z Sopockiego Klubu Żeglarskiego. Więcej informacji na stronie regat: europeanwindsurfingchampionships2013.rsxclass.com