18.09.2012
PWA w Klitmoller trwa!

Wczoraj w duńskim Klitmoller odbyły się przedostatnie zawody wavowe PWA w sezonie 2012.

Na wstępie warto wspomnieć iż w tej edycji "Zimnych Hawajów" startuje liczniejsza niż zwykle ekipa z Polski, a poza Robertem Bałdygą biorą w niej udział również Przemek Krzycki i Nikodem Merlak. Trzymamy za Was kciuki!!!

Robercik kontroluje kątem oka wyczyny KosteraRobercik kontroluje kątem oka wyczyny Kostera

Mimo obiecującej prognozy, pierwszego dnia zawodów wiatr i fale niezbyt dopisywały, jednak decyzją sędziów rozpoczęta została pojedyncza eliminacja. Udało się rozegrać aż 18 heatów, w których mogliśmy zobaczyć miedzy innymi takie manewry jak wave 360, front loopy, double front loop Victora Fernandeza (jedyny jak do tej pory w zawodach), back loopy (między innymi czysto ustany i objechany w ślizgu przy 15 węzłach, back loop Michaela Kleingarna w heacie z Robercikiem), back loop one handed Robercika czy goitery i taki autorstwa Philipa Kostera, a wszystko to w granicznych warunkach! Co do warunków z resztą sędziowie postanowili wykorzystać je maksymalnie i przy porywach wiatru do piętnastu węzłów oraz dosyć słabej i nie za dużej fali, puszczali kolejne rundy eliminacyjne do 19:45. W trakcie ostatnich heatów między Ricardo Campello a Benem Proffittem oraz Alexem Mussolinim i Omarem Sanchezem było już ciemno.

Robercik czeka na heat, a zjawa stoi za jego plecamiRobercik czeka na heat, a zjawa stoi za jego plecami

Nasza reprezentacja niestety nie najlepiej odnajdywała się w tak słabych warunkach. Jedynym polskim sukcesem w pojedynczej eliminacji może pochwalić się Robercik, który po wyrównanej rywalizacji, pokonał Michaela Kleingarna z Niemiec. W kolejnym heacie, już po raz drugi w tym sezonie trafił niestety na Philipa Kostera.

Sieplywa.pl - Windsurfing, Kitesurfing i Surfing w najlepszym wydaniu

W chwili obecnej zawody są wstrzymane z braku wiatru. Prognoza na następne dni jest jednak obiecująca i możliwe, że w dniu jutrzejszym zobaczymy na wodzie żagle 4.2-4.5.

Zachęcamy do zajrzenia na oficjalną stronę PWA gdzie w zakładce LIVE znajdziecie relację z Klitmoller na żywo wraz z uaktualnianą w czasie rzeczywistym punktacją oraz zdjęcia autorstwa Johna Cartera i wywiady z zawodnikami.sieFotografuje

Jan

Źródło:

Zdjęcia: John Carter/PWA
top