14.02.2011
Pieter Bijl wraca do slalomu z JP Australia

Pieter Bijl, niegdyś jeden z najbardziej utalentowanych zawodników młodego pokolenia, teraz od 2002 szef testerów Neilpryde'a wraca do zawodniczego ścigania! Pochodzący z Holandii mieszkający na Maui 31-latek miał 3 lata przerwy w tym jakże trudnym fachu. W swoim ostatnim sezonie prowadził przez chwilę eventy w Turcji i na Fuerteventurze i ostatecznie skończył sezon na doskonałej 6 pozycji. Jednak od tamtego czasu dużo się zmieniło, poziom bardzo poszedł do góry i będzie bardzo ciekawe zobaczyć jak Pieter będzie sobie radził po tak długiej przerwie.

Od dawna związany z Pryde'm, używający i testujący wcześniej deski Fanatica został zesłany do prosto do teamu JP, gdzie również wraz z Antoinem Albeau i Micah Buzianisem bedzie odpowiedzialny za developement desek od strony zawodniczej . Dłonie z Jasonem zostały uściśnięte, a standardowa formułka została wygłoszona:

"Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę wrócić do zawodowego ścigania właśnie na deskach JP. Mam ogromne zaufanie do Wernera Gniglera i jego shape'ów. Wiem, że miałem 3 lata przerwy, ale zdarzało mi się już prowadzić eventy oraz stawać na podium, także mam nadzieję, że szybko z powrotem przystosuje się do standardów touru PWA"

Sieplywa.pl - Windsurfing, Kitesurfing i Surfing w najlepszym wydaniu

Maciek

top