29.08.2010
Relacja z kolejnego przystanku KIA Surfing Cup 2010

Kolejna Kia Surfing Cup już za nami - jak zwykle krótka relacja dzień po dniu:

Sobota
Tym razem zawodnicy zjawili się w Kołobrzegu, pięknym, nadmorskim kurorcie. Już pierwszego dnia zawodów wiatr dał znać o sobie. O godzinie 10:00 odbył się skippers meeting, podczas którego przeprowadzono losowanie pozycji startowych oraz omówiono plan dnia. Niedługo po skippers meetingu ruszyły pierwsze heat'y. Na początku wystartował heat kobiet, a następnie ruszyła pojedyncza eliminacja mężczyzn. Pomimo słabego wiatru o sile około 12-14 węzłów zawodnicy prezentowali niezłe triki. Byłu to: Kiteloopy, Handlepassy i inne skoki z grabami połączonymi z rotacjami. To na co zdecydowanie zwrócili uwagę sędziowie to fakt iż poziom zawodów zdecydowanie podniósł się w stosunku do poprzedniego Tour'u w Łebie. Niestety, prognoza pozwoliła na rozegranie jedynie kilka heat'ów początkowych po czym wiatr siadł do około 8 węzłów. Do końca czekano na wiatr, który ostatecznie już się nie pojawił. Zawodnicy rozeszli się wiedząc, że na następny dzień zawodów zapowiada się rewelacyjna prognoza.

Niedziela
W niedzielny poranek, o godzinie 9:00 wszyscy zawodnicy stawili się na plaży. Odbył się krótki, zaplanowany skippers meeting, na którym ogłoszono decyzję o rozegraniu Expression Session kiedy tylko pojawi się graniczny wiatr potrzebny do rozegrania tej konkurencji. O godzinie 12:00 zaczęło się rozwiewać i zawodnicy zostali powiadomieni o możliwości startu, gdy wiatr osiągnie wystarczającą siłę. Około godziny 14:00 rozpoczęto 40 minutowe Jam Session, podczas którego wszyscy zawodnicy pływali razem w Strefie Zawodów. Pomimo tak dużej ilości zawodników, nie zanotowano zbyt wiele kolizji. Na szczęście nikomu się nic nie stało, a zawodnicy wykazywali się znajomością prawa drogi i zasad Fair Play.

Sieplywa.pl - Windsurfing, Kitesurfing i Surfing w najlepszym wydaniu


Największe wrażenie zrobiły na sędziach manewry Rafała Hoc, który prezentował najtrudniejsze triki robiąc je na dużym powerze. Tymi trikami wygrał Jam Session, a najlepszą z Pań została Natalia Grabowska, której triki również były najwyżej punktowane. Po Jam Session sędziowie postanowili dokończyć pojedynczą eliminację mężczyzn oraz puścić jeszcze 3 heat'y kobiet. Wiatr wiał z siłą od 14 do 18 wezłów, co pozwalało zawodnikom zaprezentować naprawdę dobre triki które wymagały doświadczenia i opływania w ciężkich warunkach jakimi są fale oraz falochrony tuż przy plaży. Pomimo utrudnień, udało się rozegrać do końca wszystie heat'y pojedynczej eliminacji mężczyzn oraz wszystkie zaplanowane heat'y kobiet.

Najlepszą zawodniczką została Natalia Grabowska, która wypunktowała skutecznie swoje konkurentki prezentując wiele różnych trików na oba halsy. Drugą zawodniczką była Kamila Wybieralska której triki były na naprawdę niezłym powerze. Trzecią w kolejności została Kasia Lange, która z edycji na edycję skacze coraz lepiej i robi coraz więcej trików.

Zaskoczeniem tych zawodów był Piotr Pawełczyk, zawodnik który startował po raz pierwszy w zawodach. Pomimo debiutu udało mu się wygrać pojedynczą eliminację mężczyzn. Finałowy heat pomiędzy Piotrem a Danielem Witkowskim był bardzo zacięty. Daniel ruszył ostro robiąc Slimchance'a oraz M Zacha, natomiast Piotrek spokojnie punktował S Bandami oraz innymi skokami. Po chwili można było zobaczyć pięknie odjechanego Blindejudge'a oraz wysokiego Handlepassa odjechanego w ślizgu. Daniel pomimo dwóch Handlepassów przegrał heat i zajął 2 miejsce.

Sieplywa.pl - Windsurfing, Kitesurfing i Surfing w najlepszym wydaniu


Wszystkim zawodnikom przypominamy iż podczas zawodów Kia Soul Surfing Cup 2010 obowiązują kryteria sędziowania KPWT, sędziowie oprócz Handlepassów chcą zobaczyć wysokie skoki, rotacje i wszystkie inne triki, ponieważ liczy się tu wszechstronność zawodnika. Niestety, późna pora nie pozwoliła rozegrać podwójnej eliminacji oraz konkurencji dodatkowych. Sędziowie postanowili zakończyć zawody o godzinie 19:00.

Sieplywa.pl - Windsurfing, Kitesurfing i Surfing w najlepszym wydaniu
Freestyle mężczyźni:
1.Piotr Pawełczyk
2.Daniel Witkowski
3.Rafał Hoc

Freestyle kobiety:
1.Natalia Grabowska
2.Kamila Wybieralska
3.Kasia Lange

Expression session mężczyźni:
1.Rafał Hoc
2.Daniel Witkowski
3.Piotr Pawełczyk

Expression sesion kobiety:
1.Natalia Grabowska
2.Kamila Wybieralska
3.Marta Bednarska

Finał KIA Soul Surfing Cup 2010 odbędzie się w Gdyni, już 28-29 sierpnia. Spotykamy się w sobotę na Plaży Śródmieście. Na finałowych zawodach rozegramy w przypadku niekorzystnych warunków wiatrowych dodatkową konkurencję SUP. Wieczorem zapraszamy na ceremonię rozdania nagród oraz koncert finałowy na którym zagrają: Ros, Benito, SQBASS, Manee, Trębski, oraz Scratch Perverts feat. MC AD.

Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny!

Więcej na www.kiacup.pl i www.facebook.com/kiacup

sieFotografuje

Eska

Źródło:

www.kiacup.pl
top