01.10.2019
Kite Race Team Zgrupowanie Kołobrzeg

W kołobrzeskim zgrupowaniu wzięli udział członkowie Kite Race Team z Sopotu w składzie Julka Morkowska, Julia Damasiewicz, Nina Arcisz, Jasiek Koszowski, Kuba Jurkowski oraz gościnnie Arek Kusalewicz oraz mieszkaniec Grzybowa Marek Rowiński. Warty podkreślenia jest wiek zawodników. Młodzież ma od 13 do 15 lat, a prezentuje już poziom światowy, co potwierdziła na majowych Mistrzostwach Świata. To są polskie nadzieje na Igrzyska 2024 w Paryżu.

Trening grupy miał na celu sprawdzenie kołobrzeskiej plaży pod latarnią morską pod kątem rozgrywania zawodów olimpijskiej klasy żeglarskiej Formuła Kite IKA. Dwa dni kapitalnej pogody z silnym wiatrem potwierdziły walory tego miejsca. Zawodnicy pływali po rozbujanym morzu z falami dochodzącymi do 3 metrów i nawet wpłynęli do portu za zgodą Kapitanatu Portu Kołobrzeg. Było to dla nich zupełnie nowe i fantastyczne doświadczenie. Już zapowiedzieli, że za rok chcą tutaj trenować po raz kolejny i to częściej.

Zespół kajciarzy śle podziękowania Kapitanowi Portu Janowi Świtlickiemu i jego ekipie za pozwolenie i gościnę oraz dziękuje Brzegowej Stacji Ratowniczej z Kołobrzegu za asekurację i wymianę doświadczeń. Młodzież również dziękuje licznie zgromadzonym widzom, którzy z zainteresowaniem oglądali ich treningi.


Wizualizacja wyścigu z trackingiem

Marek Rowiński

top