19.01.2018
Nazare znowu daje czadu

To już jest trochę przesada. Praktycznie co drugi film z Nazare, mówi o największych falach w historii. Początkowo myśleliśmy, że to kolejny "clickbait", który zachęca tylko do kliknięcia w następną relację z pływania na big wave'ie. Jednak po obejrzeniu poniższego filmu stwierdzamy, że tym razem to nie jest są tylko puste słowa.

Potężny sztorm, który zresztą nawiedził ostatnio chyba wszystkie ciekawe miejscówki jednocześnie, rozpętał ogromny swell, który dotarł do Nazare w czwartek. Na miejscu nie zabrakło nikogo z czołówki obecnych wyjadaczy big wave. Nikogo nie zdziwi fakt, że najlepiej poradził sobie Sebastian Steudtner - zwróćcie uwagę w 2:30 - nie dość, że fala mutant pocięta w bok, to jeszcze ta prędkość! Szacun!

Na miejscu była też Maya Gabreira, która najwidoczniej nie pamięta już nic ze swojego wypadku, który wydarzył się właśnie na tym spocie. Maya (biała pianka, czerwona kamizelka) pocisnęła ogromną falę, prawdopodobnie największą w historii dziewczyn w tym sporcie, udowadniając, że dziewczyny też potrafią w big wave!

sieFotografuje

Kuba

top