12.03.2017
Gdzie szukać wiatru w lipcu?

Po zeszłorocznym campie nie mieliśmy wątpliwości, że Sri Lanka to miejsce, w które musimy wrócić. Doskonałe statystyki wiatrowe, spoty na każdy poziom zaawansowania, a także bogata kultura,pyszne jedzenie i niesamowicie przyjaźnie lokalesi to typowy obraz tego wyjątkowego miejsca.

Kultowa już Kalpitiya zawdzięcza swoją popularność ogromnej zatoce, która jest znakomitym miejscem dla wszystkich kitesurferów chcących odpocząć od zatłoczonego Helu. Płaska, płytka woda oraz pewny wiatr dają duże możliwości do rozwoju swoich umiejętności. Kilka kroków dalej znajduje się otwarty Ocean, na którym można też się nieźle wybawić na falach. Co ważne temperatura wody i powietrza oscyluje wokół 30 stopni Celsjusza, także pianki możecie zostawić w domu. Na Cejlonie znajdziecie nie tylko coś dla ciała, ale również dla duszy. Wyprawy wgłąb wyspy są świetną odskocznią od wietrznego wybrzeża, gdzie bogata kultura oraz wiele zabytków urozmaici Wasz wyjazd.

Tegoroczny camp odbędzie się pomiędzy 01 - 16.07. Lipiec to zdecydowanie najlepszy okres na wakacje na Sri Lance ze statystykami wiatrowymi porównywalnymi z tymi w Brazylii. Zakwaterowani będziemy w największej bazie na spocie, która jako jedna z nielicznych bezpośrednio znajduje się przy samej zatoce, dzięki czemu osoby pływające będą mogły startować z samego brzegu. Dla osób początkujących, codziennie mamy zapewniony krótki transfer łódką na drugą stronę zatoki, gdzie startowanie oraz lądowanie latawców jest znacznie łatwiejsze, dodatkowo woda do pasa, sprawia że szkolenie jest dużo prostsze. Pływanie w zatoce odbywa się zawsze przy asekuracji motorówki, która w razie problemów jest w pogotowiu. Osoby początkujące będą mogły skorzystać z wykwalifikowanych polskojęzycznych instruktorów, a dla osób pływających w ramach campu będziemy prowadzili zajęcie z Indywidualnym Planem Szkoleniowym dla każdego uczestnika. Jest to nasz autorski program dla osób pływających, które chcą udoskonalić swoje pływanie, a także mieć przejrzysty obraz zrobionych postępów na wyjeździe. Dodatkowo prowadzimy wieczorne wykłady z bezpieczeństwa, teorii oraz konserwacji sprzętu.

W bazie do wyboru jest kilka rodzajów zakwaterowania, w domkach lub pokojach. Zapewniamy również trzy posiłki składające się z lokalnych potraw (śniadanie, obiad, kolacja). Do naszej dyspozycji w bazie jest bar, chillout room z widokiem na zatokę, przechowalnia sprzętu, boisko do siatkówki i sporo miejsc, w których można zrelaksować się po pływaniu.

Zapraszamy serdecznie do wietrznej Kalpitiyi. Szczegółowe informacje znajdziecie tutaj

Kontakt:

M: info@lanikai.pl

T: 48 730200293

Jeśli jeszcze nie jesteście przekonani, to zachęcamy przeczytać opis spotu z zeszłego roku

sieFotografuje

Kuba

top