14.02.2017
Rozkładany dom na kółkach

Mała przyczepa to niewątpliwie mocno upierdliwa sprawa. Zwłaszcza jeśli ma się więcej niż 1,50m wzrostu. Osobiście uwielbiam klimat związany z życiem w przyczepie czy kamperze, ale na dłuższą metę kończy się to obitą głową i postępującym garbem. Niestety jeszcze nikt nie wymyślił przeczep rozkładanych wzwyż. (a jeśli tak, to będę wdzięczny za podesłanie) Na szczęście we Francji ktoś wpadł na pomysł, żeby przyczepy rozkładać wszerz, trzykrotnie zwiększając ich metraż. Pomysł genialny, a wykonanie - zobaczcie sami.

Podstawowy model Beauer 3x zwiększa swoją objętość z 4m2 do 12m2. Z takiej zwykłej zapiekanki, powstaje niczego sobie przyczepka, która na spokojnie pomieści 4 osoby, ma dwie oddzielne sypialnie, aneks kuchenny i quasitoaletę. W większej wersj 3x przyczepa po rozłożeniu osiąga aż 27m2, czyli mniej więcej tyle co niezła kawalerka! W takiej przyczepie można już zacnie pomieszkać, a z dowiezieniem jej na spot nie powinno być żadnego problemu.

Co prawda w sieci nie ma zbyt wielu materiałów na temat tej firmy z Francji, a na spotach ciężko zobaczyć przyczepę ich produkcji. Mam jednak nadzieję, że nie jest to tylko ciekawy koncept, który umarł śmiercią naturalną jeszcze przed osiągnięciem sprzedaży detalicznej. Pomysł jest bardzo zacny i mam nadzieję, że zostanie wykorzystany na szerszą skalę. Tymczasem wracam myślami do realiów, zakładam pajączka i kask, szykując przyczepę do kolejnego sezonu na Helu.

Kuba

top