24.08.2016
Pierwszy w Polsce ProCamp z Mitu Monteiro

Niedawno na rynku pojawiła się nowa, zajawkowa firma Lanikai, zajmująca się wyjazdowymi szkoleniami kitesurfingowymi oraz surfingowymi. Na koniec listopada chłopaki przygotowali dla Was coś specjalnego - ProCamp z legendarnym riderem strapless - Mitu Monteiro. Postanowiliśmy zadać im parę pytań i dowiedzieć się jak to będzie wyglądało.

Siema, kim jesteście i czym dokładnie się zajmujecie?

Cześć, nazywam się Kuba Kompała, wraz z Bartkiem Kulczyńskim oraz naszym instruktorskim teamem kryjemy się pod nazwą Lanikai, co w wolnym tłumaczeniu z hawajskiego oznacza „niebiański ocean”. To właśnie ocean i powiązane z nim sporty surfingowe napędzają nasze działania. Od lat pływamy na kitesurfingu oraz surfingu. Posiadamy spore doświadczenie w tematyce szkoleń zarówno podstawowych jak i freestyle, a od pewnego czasu zajmujemy się również szkoleniami surfingowymi oraz pływaniem wave na falach.

Co skłoniło Was do organizowania szkoleń wyjazdowych?

Postanowiliśmy podzielić się ze wszystkimi naszymi wyjazdami w nietuzinkowe miejsca, gdzie będziemy prowadzili szkolenia kitesurfingowe i surfingowe na każdym poziomie zaawansowania. Naszą misją jest prowadzenie tzw. kitecampów, na których każdy będzie się dobrze bawił oraz swobodnie czuł, a jego surfingowe umiejętności mocno się zwiększą pod okiem profesjonalnej, a przede wszystkim doświadczonej kadry. Zorganizowaliśmy już wyjazdy w takie kultowe miejscówki jak Sardynia, Indonezja, Dakhla, czy Sri Lanka. Teraz pod nową marką zamierzamy kontynuować nasze Campy.

Organizujecie wypad na Wyspy Zielonego Przylądka, a dokładniej na wyspę Sal, opowiedzcie szerzej o tym wyjeździe.

Owszem, robimy wyjazd na wyspę Sal, co właściwie nie jest niczym nowym na naszym, rodzimym rynku. Wyjazd ten jednak jest dedykowany dla każdej osoby pływającej lub chcącej rozpocząć swoją przygodę z kitesurfingiem. Na miejscu będą nasi polscy, doświadczeni instruktorzy, którzy poprowadzą szkolenia od podstaw oraz zajęcia freestyle dla osób już pływających. Dodatkowo na miejscu odbędą się darmowe testy sprzętu F-one oraz Manera 2017, a także zajęcia surfingowe w ewentualne dni bezwietrzne. Wisienką na torcie jest oczywiście pierwszy, polski ProCamp z legendą pływania strapless/wave - Mitu Monteiro!

Dlaczego Pro Camp z Mitu?

Mitu zna wyspę Sal jak własną kieszeń. Urodził się tam i wychował. Od dziecka związany z wodą, surfer, kitesurfer, windsurfer, SUP-er, Mistrz Świata WAVE – najprawdziwszy WATERMAN. Mitu przede wszystkim jednak jest pionierem i największym autorytetem pływania strapless na falach oraz tricków na flacie. Dodatkowo od kilkunastu lat związany z marką F-One, bierze czynny udział w projektowaniu latawców i desek wave, od 2 lat ma swój własny pro model Mitu Pro. Niesamowite doświadczenie i lata spędzone na spotach na całym świecie, pozwoliło mu prowadzić najbardziej progresywne campy WAVE.

Dla kogo jest Mitu Monteiro Pro Camp?

Dla osób dobrze pływających na desce twin-tip, chcących rozpocząć przygodę z deską wave i pływaniem na falach, a także dla osób już pływających strapless chcących podwyższyć swoje umiejętności, nauczyć się nowych tricków, oraz jazdy na fali. Mitu rocznie prowadzi około 20 ProCampów co pozwoliło mu stworzyć bardzo efektywny plan zajęć dla miłośników strapless na każdym poziomie, dodatkowo biegle mówi w kilku językach, także nie ma problemów komunikacyjnych. Podczas zajęć asystował będzie mu polski instruktor, także dla osób ze słabszym angielskim bariera językowa nie będzie stanowiła problemu. Co ważne nie trzeba nawet posiadać swojej deski wave, ponieważ podczas zajęć każdy będzie miał możliwość pływania na jego pro modelu.

Jak będą wyglądały zajęcia?

Pro camp będzie odbywał się w formie 3-godzinnych bloków przez 4 dni, na których Mitu wprowadzi wszystkich w teoretyczne i praktyczne tajniki pływania strapless zarówno na flacie, jak i na falach. W przypadku braku wiatru, zostaną zorganizowane teoretyczne zajęcia z pływania na fali, oraz zajęcia SUP i surf, które również poprowadzi Mitu. Dodatkowo Mitu poleci nam również najlepsze miejsca do zwiedzania i pokaże wyspę jako lokales, a nie rezydent z biura podróży.

W Waszej ofercie było już kilka niezłych miejscówek, teraz lecicie na Sal, a co planujecie w przyszłości?

Nie możemy oczywiście zdradzić wszystkich szczegółów, ale mamy w rękawie kilka ciekawych i pionierskich pomysłów na wyjazdy kite/surf. Pomiędzy wyjazdami sami szukamy i eksplorujemy sporo miejsc na Świecie w poszukiwaniu fal i wiatru. Sam niedawno wróciłem z kilkumiesięcznego wypadu najpierw do Maroka, a potem do Azji i mamy przygotowane kilka niezłych propozycji. Wkrótce dowiecie się więcej.

Dzięki chłopaki, macie jeszcze jakieś słowo na niedziele?

Dziękujemy za rozmowę i oczywiście zapraszamy do zapisania się do wydarzenia, gdzie również znajdziecie szersze informacje odnośnie wyjazdu na Sal.

Kuba

top