SpaceJunk i Quiksilver przedstawiają wystawę pt. "Art on Foam", która zawitała w dniach 17-21 października 2007 do Fabryki Trzciny w Warszawie. Wystawa zawdzięcza swoje istnienie spotkaniu organizacji SpaceJunk z firmą Quiksilver.
SpaceJunk jest związkiem ośrodków sztuki zarządzanym przez organizację non-profit, której zadaniem jest pomoc twórcom Board Culture w eksponowaniu ich prac. Trzy galerie w Grenoble, Bourg-Saint-Maurice i Bayonne, postawiły sobie za cel desakralizację sztuki poprzez udostępnienie przestrzeni wystawowej młodym artystom, oraz ustanowieniu kryterium otwartości dla szeroko pojętej współczesnej kultury i nowatorstwa.
Quiksilver jest wiodącą marką stylu życia związanego ze klimatem SURF/SKATE/SNOWBOARD na świecie. Powstała w Australii w 1969 roku, firma sponsoruje najlepszych sportowców i najbardziej prestiżowe imprezy. Udział w tym przedsięwzięciu jest kontynuacją realizacji prekursorskiego programu Quiksilver Innitiative w dziedzinie świadomości ekologicznej poprzez pomoc zespołowi artystów Board Culture oraz wsparcie ośrodków sztuki SpaceJunk w ramach partnerskiej współpracy firm.
Wszyscy artyści wystawiający swoje prace zarabiają na życie dzięki talentowi, lecz ich osobista twórczość mogłaby być eksponowana o wiele częściej, gdyby nie brak miejsca lub brak dbałości państw o rozwój kultury. Ośmieleni silnym przekonaniem o zainteresowaniu publiczności planowaną wystawą, uznano za bardzo ważne by jednym i drugim, artystom i zwiedzającym, dać szansę spotkania w dobrych warunkach. Przedsięwzięcie doszło do skutku dzięki firmie Quiksilver, organizacji SpaceJunk i wszystkim, którzy z nimi pracowali.
Esencją sztuki Board Culture jest zespół pozytywnych wartości związanych z uprawianiem sportu: szacunek dla środowiska i ekologii naszej planety, szacunek dla ludzkiego ciała oraz uwielbienie muzyki i sztuki...
Międzynarodowa wystawa składa hołd artystom
Board Culture, lub "Board Rider Artists" jak czasami sami siebie nazywają. Nadzwyczajną twórczość artystów tego środowiska, uprawiających surfing, jazdę na deskorolce i jazdę na snowboard'dzie, łączy wspólna pasja: aby wyeksponować swoje dzieło na przedmiocie, który dla sportowca i estety stanowi klucz do wolności - na desce. Wychodząc naprzeciw tej pasja
SpaceJunk zaprosił ich do pracy nad design'em deski surfingowej. Jak w malarstwie na płótnie, mieli zinterpretować jedną z najważniejszych funkcji surfingu: uchwycić i przekazać wrażenie artystyczne. Czy pochodzą z USA, Australii, czy Europy, wszyscy wystawiani artyści są związani przynajmniej z jednym z wymienionych sportów i chociaż nie zawsze sami je uprawiają (zazwyczaj jednak tak), ich styl jest blisko związany z jednym z nich. Wszyscy zgromadzeni twórcy przyczynili się do stworzenia co najmniej jednego znaku kojarzonego z tymi sportami. Dzisiaj artyści ci są znani z wieloletniego związku ze środowiskiem, który rozpoczął się w czasach, gdy popularność sportów deski była nieporównanie mniejsza od tej, którą cieszą się dzisiaj - A więc, możemy mówić o ich usankcjonowanej obecności.
Skupiając najlepszych światowych twórców kręgu Board Culture wokół deski surfingowej, SpaceJunk i Quiksilver określiły pewien artystyczny nurt. Wystawiane prace, przemawiające w naturalny sposób do osób "czujących" deskę, niezależnie od tego czy sport uprawiają czy nie, pokazane zostały najpierw w galeriach SpaceJunk w Grenoble, Bourg-Saint-Maurice i Bayonne, następnie ruszyły do Australii,
a na koniec zawitały do większości Europejskich stolic, w tym Warszawy. Oto deski jakie można było podziwiać w Fabryce Trzciny.
1.Will Barras 2.Flying Fortress 3.Andy Howell
4.Mr Jago 5.Francois Lartigau 6.Caia Koopman
7.Lucy Mc Lauchlan 8.Jean Linhoff 9.Reg Mombassa
10.Adam Neate 11.Randy Noborikawa 12.Marcie O'neill
13.Mick Parillo 14.Travis Parr 15.Andrew Pommier
16.Jeff Raglus 17.Nicolas Thomas 18.Tinho
19.Peter Webb 20.Jono Wood 21.Ozzy Wright
16 listopada odbył się zamknięty wernisaż dla osób blisko związanych z polskim Board Culture. Poniżej możecie zobaczyć zdjęcia z tego wieczoru w Fabryce Trzciny.