20.03.2019
Ekipa wGwK testuje latawce Airush Union v4 2019

Pod koniec stycznia wyruszyliśmy zgraną ekipą znad polskiego wybrzeża do Panamy. Przez 2 tygodnie mieszkaliśmy w Punta Chame (100km na południe od Panama City). Następnie przenieśliśmy się do Kolumbii, aby przez miesiąc eksplorować karaibskie wybrzeże. Zaczęliśmy w Cartagenie, a skończyliśmy tuż przy granicy z Wenezuelą, gdzie siła wiatru przekraczała 40knt.


Podczas wyjazdu testujemy najnowsze latawce Airush UNION v4 z 2019 w rozmiarach 9m2 i 12m2. Do gustu bardziej przypadła nam kolorystyka granatowo-turkusowa, aczkolwiek jest to oczywiście kwestia upodobań. Latawiec testowaliśmy w trakcie nauki osoby początkującej oraz na wielu sesjach old i new-schoolowych w Panamie i Kolumbii.


W porównaniu do modelu z poprzedniego roku w wersji v4 wprowadzono sporo zmian. Zmienił się kształt latawca, a także zrezygnowano z bloczków na bridle’ach. Usunięcie bloczków spowodowało, że kite reaguje dynamiczniej na ruchy baru (jest bardziej responsywny) oraz lepiej czujemy go na barze (łatwiej ustalić jego pozycje bez patrzenia na latawiec). Będą to głównie zalety dla bardziej zaawansowanych riderów, sprawiające, że kite łatwiej wykonuje loopy oraz zachowuje się lepiej i bardziej przewidywalnie przy skokach hooked-in i un-hooked. Zmiany w kształcie latawca poprawiły potężny już dotychczas hangtime latawca oraz jego stabilność w powietrzu.


Niech powyższe informacje nie przestraszą początkujących. Przez cały czas używamy latawców Union v4 również do szkolenia. Sprawdzają się one w tym aspekcie znakomicie, a nasi kursanci robią postępy. W porównaniu do Lithium’a, Union trochę gorzej (bardziej opornie) wstaje z wody, ale za to zdecydowanie stabilniej zachowuje się w powietrzu. Nowy Union w połączeniu z barem Core i deską Apex tworzy super wszechstronny zestaw, który daje super dużo fun’u na wodzie.


Podsumowując, Airush UNION opisalibyśmy jako latawiec all-around niemalże dla każdego. Wyjątkiem są wysoce wyspecjalizowane osoby, które mają ściśle sprecyzowane preferencje: pływają wave (wtedy model Airush WAVE będzie odpowiedniejszy), freestyle (Airush RAZOR) lub foil (Airush ULTRA). Na sam początek nauki latawiec typu delta (Airush LITHIUM) będzie lepszy, jednak po ukończonym kursie, każdy poradzi sobie świetnie ze świeżym UNION’em v4.

Ekipa WgWK

top