19.08.2018
SieTestuje: ITIWIT 10'7

Z roku na rok na rynku mamy coraz więcej budżetowych desek SUP. To dobry trend, bo dzięki niemu ten sport trafia do coraz większej liczby osób, a dzięki silnej konkurencji producenci muszą oferować sprzęt dobrej jakości. Jedną z firm, które próbują zawojować rynek SUP jest francuski gigant sportowy Decathlon, który pod marką ITIWIT oferuje 6 modeli pompowanych SUP’ów. Sprawdziliśmy co oferuje najbardziej uniwersalna deska z gamy, model 10’7.

Na lądzie

Producent określa przeznaczenie tej deski jako dla początkujących, do czego zachęcać ma atrakcyjna cena – 1599zł, jedna z najniższych na rynku. Co dostaniemy za te pieniądze? ITIWIT to deska wykonana w typowej dla pompowanych desek SUP technologii drop stitch pozwalającej na napompowanie kadłuba ciśnieniem 15psi (1bar). Wykonanie deski jest satysfakcjonujące. Wymiary to rozsądne 10’7 stopy (323cm) długości, 80cm szerokości i 15cm grubości, które w sumie dają nam platformę o 310 litrach wyporności. Drobnym minusem jest dosyć zachowawcza grafika niż u innych producentów, ale to już rzecz gustu. Jedni wolą minimalizm, drudzy pstrokaciznę.

Pewnym zaskoczeniem jest brak pompki w zestawie, musimy ją kupić oddzielnie. Za to w cenie deski otrzymujemy leash typu coil. Oprócz deski, do testów otrzymaliśmy również podstawowe 3- częściowe aluminiowe wiosło ITIWIT 100, które zapewne będzie często wybierane razem z deską.

Na wodzie

Od pierwszych metrów na wodzie czuć, że testowany model jest przeznaczony dla osób, które dopiero zaczynają przygodę z SUP’ami. Deska jest stabilna, a przesunięty nieco do przodu statecznik pozwala na łatwe manewrowanie. Dzięki przyzwoitej sztywności kadłuba osiągana przez deskę prędkość jest satysfakcjonująca, nie tylko dla początkujących. ITIWIT 10’7 świetnie sprawdzi się w typowo rekreacyjnym użytkowaniu. Osoby, które mają zapędy do ścigania powinny rozejrzeć się za dłuższymi modelami producenta.

Sporym zaskoczeniem było wiosło, które za sprawą relatywnie nie dużej masy i smukłego pióra pozwalało na sprawne przemieszczanie się po wodzie.

Podsumowanie

ITIWIT 10’7 pozytywnie nas zaskoczył. Otrzymujemy dobrej jakości produkt w atrakcyjnej cenie. Kto powinien zainteresować się tą deską? Przede wszystkim Ci, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze stand up paddle. Osoby, które szukają kolejnej deski np. do rodzinnej turystyki, spływów czy zabawy nad wodą w większym gronie, również powinny być zadowolone z wyboru ITIWIT 10’7. Jeśli chodzi o wiosło to model 100 będzie dobrym wyborem w przypadku okazjonalnego użytkowania. My wolelibyśmy dołożyć 200zł i wybrać model 500 z carbonowym drążkiem.

Sprzęt udostępnił www.decathlon.pl

Maciek

top