14.08.2017
Sun Sea Bar

Tekst sponsorowany

NAJLEPSZY SPOT NA ZANZIBARZE

W poszukiwaniu najlepszego miejsca do pływania i życia na Zanzibarze przymierzyliśmy całe wybrzeże. Ostatecznie wylądowaliśmy w magicznym Paje, najlepszym spocie na wyspie. Doskonałe warunki wiatrowe, talerze pełne owoców morza i niepowtarzalna atmosfera wieczorami, tworzą idealny cel na kitesurfingowej mapie świata.

Połączenie równego wiatru z bezkresną laguną, na której można pływać bez względu na poziom oceanu, zadowoli najbardziej wymagających kitesurferów. Pomimo zróżnicowanych pływów, przez większą część dnia można surfować w płytkiej, krystalicznie czystej wodzie. Warunki do nauki kita są doskonałe. W trakcie odpływu woda wypłaszcza się, tworząc przestrzeń dla osób szukających miejsca na trening freestyle. Dla amatorów pływania wave jest ciągnący się kilometrami break na rafie otaczającej spot. Wielkość fal sięga 2 metrów.

Na szerokiej, czystej plaży każdy znajdzie miejsce do rozłożenia sprzętu. Biały piasek, zakotwiczone łódki lokalnych rybaków i przejrzysta woda zapewniają niezapomniane widoki. To idealne miejsce dla fotografów.

Dwa sezony/ Kaskasi i Kusini

Na Zanzibarze występują dwa sezony wiatrowe. Pierwszy z nich, letni, trwa od połowy grudnia do końca marca, czas gdy na wyspie wieje Kaskasi z siłą10-18 węzłów. Są też tygodnie, kiedy siła wiatru przekracza 20 węzłów. Kaskasi wieje wzdłuż brzegu w kierunku południowym.

W sezonie zimowym, od 15 czerwca do 15 września, wiatr Kusini wieje z siłą od 11 do 22 węzłów, zdarzają się dni kiedy przekracza 25 węzłów. Podobnie jak Kaskasi, wieje wzdłuż brzegu, ale w kierunku północnym. Temperatura przez cały czas oscyluje w przyjemnej granicy 25 stopni C.

Ten bajeczny spot przekonał nas do wyboru Paje jako głównej siedziby szkółki na Zanzibarze. W SunSeaBarze oprócz doskonałych warunków kitesurfingowych jest wszechobecne Jambo! (tak w języku suahili brzmi dzień dobry). Dzięki uśmiechniętej i życzliwej lokalnej społeczności od pierwszego dnia wyjazdu można poczuć się jak w domu.

Uzupełnieniem klimatu spotu jest autentyczna, nieskomercjalizowana wioska. Wzdłuż głównej drogi ciągnie się pas małych sklepików z owocami i warzywami. Zakupy na straganach i wizyty w lokalnych restauracjach to kolejne małe przygody.

Po wiosce można bezpiecznie poruszać się pieszo. Każdego dnia miłośnicy dobrej zabawy znajdą miejsce, w którym mogą poczuć afrykańskie rytmy. Paje oferuje także szeroki wachlarz ofert noclegowych w zróżnicowanym zakresie cenowym. Można wybierać pomiędzy luksusowymi domami przy samej plaży, pokojami wynajmowanymi w pensjonatach, kompleksami hotelowymi, a bungalowami krytymi strzechą.

SunSeaBar powstał przede wszystkim z pasji. Jesteśmy międzynarodowym teamem, z przewagą polskich instruktorów. Oferujemy kursy na każdym poziomie zaawansowania, pływanie wave oraz naukę tricków. Można u nas testować sprzęt BLADE i NOBILE. W bezwietrzne dni eksplorujemy wyspę. Organizujemy wyprawy na SUP-ach, wpływamy w dzikie i na codzień niedostępne lasy mangrowe, zwiedzamy wąskie uliczki Stone Town, gdzie próbujemy lokalnej kuchni. Na Prison Island karmimy dwustuletnie żółwie, a podczas wycieczki Spice Tour szukamy recepty na nieskończoność sił witalnych. Zanzibar ma wiele do zaoferowania wszystkim ciekawym jego inności i egzotyczności.

Nasza baza to przede wszystkim chillzone z tarasem z zapierającym dech widokiem na lagunę. SunSeaBar oferuje również zakwaterowanie. Dla ceniących prywatność i wygodę proponujemy kryty strzechą, komfortowy Beach House z bezpośrednim zejściem na plażę. Dla poszukiwaczy surferskiej atmosfery mamy tętniący życiem Kite House

zdjęcia: Krzysztof Lech

Więcej info o nas znajdziesz:

FB https://www.facebook.com/sunseabar.paje/

Insta https://www.instagram.com/explore/locations/1015283848585611/sunseabar-kite-school/

www http://sunseabar.com/


SunSeaBar

top