23.08.2018
Śledź Freestyle Contest - video

Jak się ma freestyle w Polsce? Okazuje się, że całkiem nieźle. W związku z dosyć napiętą sytuacją na Mistrzostwach Polski w Pucku, zawodnicy Freestyle postanowili zorganizować swoje własne nieoficjalne Mistrzostwa na prognozę. Pod przewodnictwem Marka Rowińskiego szybko udało się ustanowić zasady i pozyskać kilku sponsorów. Tak się złożyło, że Neptun też postanowił łaskawie potraktować nową imprezkę i już w kolejny weekend po zawodach w Pucku dostarczył dobre warunki do Freestyle'u.

Na miejscu frekwencja może nie dorównała MP, ale jak na pierwsze zawody organizowane z tak małym wyprzedzeniem - była naprawdę dobra. Zabrakło co prawda dziewczyn z podium Mistrzostw Polski, ale za to pojawił się Denis Żurik, który ostatnio trochę mniej czasu spędza na kajcie. Tricki siadały grube, a formuła zaczerpnięta z Pucharu Świata okazała się strzałem w dziesiątkę. Zawodnicy startowali w kilkuosobowych heatach, każdy miał 7 prób, z których tylko 4 tricki były branę pod uwagę do ostatecznej oceny.

Trzymamy kciuki, żeby ta inicjatywa przetrwała kolejne lata, a jednocześnie mamy nadzieję, że oficjalne Mistrzostwa Polski w zimę przepracują regulamin tak, żeby zawodnicy z przyjemnością w nich startowali i walczyli o naprawdę fajne nagrody.

Wyniki Śledź Freestyle Contest - nieoficjalnych Mistrzostw Polski Freestyle

Men

 1. Marek Rowiński
 2. Mateusz Włodarczyk
 3. Krzysiek Issel
 4. Denis Żurik
 5. Mikołaj Gregier
 6. Wojtek Matysiak

Women

 1. Marta Włodarczyk
 2. Julia Lisewska
 3. Ewa Kaszyńska
 4. Alina Ungeheuer

Junior

 1. Bartek Włodarczyk
 2. Maks Mielczerek
 3. Krzesimir Przybyłowski
 4. Igor Szymański

sieFotografuje

Kuba

top