25.08.2017
II SitWake Extreme Challenge

19 sierpnia odbyła się druga edycja SitWake Extreme Challenge. Najlepszym duetem zostali Jerome Elbrycht i Maciej Misołek, których powietrzne ewolucje zyskały największą przychylność sędziów. W kategorii sitwake bezkonkurencyjny okazał się ambasador Avalon Extreme, Igor Sikorski. Filip Czerniec wygrał natomiast rywalizację w wakeboardzie. Zawody odbyły się w Wake For Friends nieopodal Grodziska Mazowieckiego pod Warszawą.

W imprezie wzięła udział krajowa czołówka w wakeboardzie, a także zawodnicy niepełnosprawni, którzy rywalizowali na specjalnie przystosowanych deskach do sitwake’u. Po raz pierwszy zawody miały charakter międzynarodowy, ponieważ na specjalne zaproszenie organizatorów pojawił się jeden z najbardziej utytułowanych wakeboarderów na świecie, Francuz Jerome Elbrycht. Na starcie stanęło 14 zawodników, po siedmiu w każdej z kategorii – sitwake oraz wake.

Eliminacje zostały przeprowadzone równolegle w dwóch kategoriach, a składały się na nie po dwa przejazdy każdego z uczestników. W sitwake’u najlepszy okazał się Igor Sikorski, który był minimalnie lepszy od Jerome’a Elbrychta. – Jerome to jeden z najlepszych zawodników na świecie i prawdziwy wzór do naśladowania. Trafił mu się jednak nieco gorszy przejazd, a jego potknięcie udało mi się wykorzystać. Nie spodziewałem się zwycięstwa w swojej kategorii, dlatego jestem bardzo zadowolony ze swojego startu. Najważniejsza była jednak dobra zabawa. Deszcz trochę pokrzyżował nam plany, ale już po raz drugi udało nam się skupić w jednym miejscu najlepszych zawodników w Polsce, co jest nie lada wyczynem – powiedział Igor Sikorski, który był także bezkonkurencyjny w kategorii na najlepszy trick.

W rywalizacji w wakeboardzie nie miał sobie równych Filip Czerniec, który jest jednym z najbardziej utytułowanych zawodników w Polsce. – SitWake Extreme Challenge to bardzo nietypowa impreza, której wyjątkowość polega na tym, że promuje nie tylko wakeboard, ale również sitwake w wykonaniu osób z niepełnosprawnością. Rywalizacja stała na wysokim poziomie, a warunki do szybkich i efektownych przejazdów były bardzo dobre – stwierdził Filip Czerniec.

Po zakończeniu eliminacji, pięciu najlepszych zawodników w każdej z kategorii zostało połączonych w pary. Każdy miał do wykonania dwa przejazdy, a łączny wynik decydował o finałowej kolejności. Elbrycht powetował sobie występ indywidualny, triumfując w duecie z Maciejem Misołkiem. – Nie byłem zadowolony po indywidualnym starcie. W finale poszło mi zdecydowanie lepiej, tym bardziej że mój partner prezentował wysokie umiejętności. Z Polski wyjadę w dobrym nastroju i mam nadzieję, że wrócę tu już w przyszłym roku na kolejną edycję imprezy – podsumował Jerome Elbrycht.

[h3]II SitWake Extreme Challenge (wyniki):[/h]3]

KATEGORIA SITWAKE

1. Igor Sikorski

2. Jerome Elbrycht

3. Szymon Klimza

4. Przemysław Falisz

5. Krzysztof Stern

6. Arkadiusz Garbacz

7. Andrzej Ławniczak

KATEGORIA WAKEBOARD

1. Filip Czerniec

2. Marcin Matysiak

3. Łukasz Kobyliński

4. Maciej Misiołek

5. Łukasz Piekarski

6. Rafał Szymański

7. Mateusz Kopacz

FINAŁY W PARACH

1. Maciej Misołek i Jerome Elbrycht

2. Filip Czerniec i Krzysztof Stern

3. Łukasz Piekarski i Igor Sikorski

4. Łukasz Kobyliński i Szymon Klimza

5. Marcin Matysiak i Przemysław Falisz


KONKURS NA NAJLEPSZY TRICK

sitwake - Igor Sikorski

wakeboard - Marcin Matysiak

Maciek

top