19.07.2017
Pierwsze w Polsce nocne zawody wakesurfowe

Wirtuozi fal na rozświetlonym Kanale Giżyckim, czyli pierwsze nocne zawody wakesurfowe

Odważne popisy mistrzów wakesurfu, roztańczone fale na Kanale Giżyckim i symfonia świateł rozjaśniająca sierpniową noc – to wszystko czeka fanów tego sportu już 5 sierpnia, w samym sercu Mazur. Główny partner zawodów, producent łodzi MasterCraft, zaprasza wielbicieli surfowania na pierwsze w Polsce, nocne zawody wakesurfu WakeGP 2017 pod hasłem „Ambilight Day&Night”.

Wakesurf to sport bardzo podobny do tradycyjnego surfingu. Różnicą jest właśnie fala, na której płynie zawodnik, i która tu jest generowana przez łódź poruszającą się z prędkością ok. 16 km/h. Wakesurfer początkowo ciągnięty jest na linie za łodzią, a następnie wykorzystuje wytworzony przez nią kilwater by utrzymać się na wodzie i płynąć naprzód. Wystarczy odpowiednia łódź, nieco odwagi i odrobina zapału do odkrywania nowych, wodnych przyjemności.

Dzięki specjalnie skonstruowanym łodziom motorowym produkowanym przez MasterCraft możemy zapewnić fale idealne do surfowania niemal na każdym akwenie. Wakesurf to dyscyplina, która zdobywa coraz większą popularność, dlatego organizując te zawody szukaliśmy formuły, która uczyni je wyjątkowymi. Nawiązanie współpracy z producentem telewizorów Philips z systemem Ambilight, zainspirowało nas do stworzenia imprezy nocnej, której oprawą będzie wyjątkowe oświetlenie. Podkreśli to w niespotykany dotąd sposób wyczyny sportowców i zapewni niezapomniane wrażenia wizualne. Na kibiców czekają najlepsze sportowe emocje w wakacyjnej atmosferze, dobra zabawa i spektakularne powietrzne akrobacje i tricki w wykonaniu mistrzów wakesurfu – powiedział Mariusz Gajewski z MasterCraft Poland.

Plan zawodów

W zawodach wezmą udział uczestnicy z Polski, Czech, Łotwy, Francji, Szwajcarii i Rosji i zawalczą o nagrody o łącznej wartości 40 tys. złotych. Impreza Ambilight Day&Night rozpocznie się o godzinie 22:00.

Harmonogram:

22:00 – 00:00 – Eliminacje (20 zawodników wyłonionych w pre-eliminacjach na podstawie nadesłanych nagrań video; 10 kobiet, 10 mężczyzn)

00:00 – 00:30 – Pokaz flyboard; przerwa techniczna

00:30 – 02:00 – Finały (8 zawodników – 4 kobiety, 4 mężczyzn)

02:30 – Wręczenie nagród


Organizatorzy

top