16.06.2017
Pierwszy dzień AZTORIN Kite Challenge już za nami!

[i]Dzisiaj rozpoczęliśmy następny etap zmagań o puchar Polski w kiteboardingu. Kolejny raz spotkaliśmy się ze wszystkimi zawodnikami i zawodniczkami na kempingu Chałupy 3 na Półwyspie Helskim. Termin zawodów jest nieprzypadkowy - długi weekend związany ze świętem Bożego Ciała i faktycznie na plaży boskie ciała i sporo widzów, którzy dopingowali naszych zawodników.

Dzień rozpoczęliśmy od szybkiego skippers meetingu, na którym omówiliśmy wszystkie rozgrywane dziś konkurencje czyli Freestyle, Foil Race oraz TwinTip Race. Po rozlosowaniu numerków startowych przystąpiliśmy do pierwszych heatów oraz wyścigów. Wiatr dopisywał od rana i udało się rozegrać 3 serie pojedynczej eliminacji we Freestyle oraz 6 wyścigów Foil.

Po krótkiej przerwie przy grillu i muzyce z namiotu Red Bull'a zawodnicy naładowani energią wyruszyli ponownie na wodę, żeby ścigać się w kategorii Twin Tip Race. Pomimo ciężkich warunków wiatrowych udało się rozegrać pełną serię wyścigów. Dzień zakończyliśmy z wypiekami od słońca, ale było warto!

W kategorii Foil prowadzi Maks Żakowski - stały bywalec naszych zawodów, w kategorii Twin Tip Race onownie prowadzą Agnieszka Grzymska oraz Dariusz Ziomek. Zapowiada się, że prędko na laurach nie spoczną i będą walczyć aż w ich rękach będą błyszczeć puchary. Do zakończenia pojedynczej eliminacji Freestyle pozostało jeszcze kilka heatów.

Ciąg dalszy rywalizacji w piątek i w sobotę.[\i]

Relacja sędziego Emila Bartkiewicza

Autor zdjęć - Łukasz Nazdraczew

sieFotografuje

Maciek

top