20.07.2016
Rutkowski zwycięża Slalom na półwyspie

W rozgrywanych na Półwyspie Helskim zawodach cyklu Lotto Windsurfing Cup wystartowało trzydziestu zawodników z Polski i Australii. Średniej mocy wiatr i idealnie płaska tafla wody złożyły się na doskonałe warunki, w których swoją świetną formę potwierdził Maciek Rutkowski. Podobnie jak tydzień temu w Ustce zaczął od zwycięstwa w pierwszej rundzie i pomimo wyrównanej walki w drugim wyścigu ze Stevem Allenem, wygrał jeszcze cztery z kolejnych siedmiu rozegranych tego dnia. Zapewniło mu to oczywiście miejsce na najwyższym stopniu podium, przed Allenem i trzecim tego dnia Michałem Polanowskim.

„Walka była dużo bardziej wyrównana niż w czasie mistrzostw Polski w Ustce.

Na płaskiej wodzie różnice prędkości są dużo mniejsze, więc musiałem zadbać o każdy szczegół: startować idealnie co do pół sekundy, optymalizować linie w zwrotach i tak dalej. Byłby to idealny trening przed pucharem świata PWA w Turcji, ale w obecnej sytuacji politycznej w tym kraju zawody te stanęły pod dużym znakiem zapytania” – powiedział po zwycięstwie Rutkowski.

W ramach Lotto Windsurfing Cup rozegrane zostały także zawody w Formule Windsurfing. Tu wspomniani wyżej zawodnicy zamienili się miejscami. Wszyscy trzej wygrywali wyścigi, ale to Allen, 4-krotny mistrz świata wykorzystał ponad 20 lat doświadczenia w tej konkurencji i stanął na najwyższym stopniu podium. Drugi skończył brązowy medalista mistrzostw świata w Formule Windsurfing Polanowski, a trzeci był Rutkowski, który drugie miejsce stracił na ostatnim okrążeniu ostatniego wyścigu.

„Moje dni na Formule w tym roku można policzyć na palcach jednej ręki, więc jestem bardzo zadowolony, że mogłem walczyć z mistrzem świata i medalistą mistrzostw świata jak równy z równym. Jestem przekonany, że jak znajdę między treningami slalomu czas na ustawienie sprzętu i popływanie kilku wyścigów treningowych, to mogę walczyć o dobre wyniki także w tej konkurencji” – powiedział 24-latek ze Słupska.

Więcej informacji na temat Maćka Rutkowskiego znaleźć można na stronach: facebook.com/maciek.rutkowski, instagram.com/rutkowskimaciek oraz maciekrutkowski.com

Adam Łożyński

Źródło:

Jacek Będkowski
top