14.08.2019
Ford Focus Active Challenge – MP kite/finał Pucharu Polski

Już w najbliższy długi weekend 15 – 18 sierpnia czołówka polskich kitesurferów spotka się na zawodach Ford Focus Active Challenge, aby powalczyć o tytuł Mistrza Polski i zwycięstwo w tegorocznym Pucharze Polski. Finałowe zmagania rozegrają się w Pucku, w porcie jachtowym na teranie MOKSiR, który po raz trzeci w historii pucharu będzie gospodarzem ostatnich zawodów zamykających sezon.

Zawody odbędą się w trzech głównych konkurencjach: Freestyle, Twin Tip Racing oraz Formuła Kite. W ramach punktacji pucharowej ścigać się będą zawodnicy startujący w konkurencji TT Racing U14 oraz zawodnicy walczący o finał we Freestylu. Tytułu mistrzów Polski bronić będą zeszłoroczni triumfatorzy Kasia Lange i Marek Rowiński, któremu mocno po piętach depcze Mateusz Włodarczyk. Obaj zawodnicy mają również tyle samo punktów w Pucharze więc zapowiada się zacięta walka o najwyższe miejsce na podium.

W Formule Kite o zwycięstwo ponownie będą walczyć Magdalena Woyciechowska i Maks Żakowski.

W Mistrzostwach Polski przewidziano konkurencje: Formuła Kite Open, Formuła Kite Mixed Relay oraz Freestyle.

W tym roku, po raz drugi w historii kitesurfingowych zawodów na świecie rozegrana zostanie Formuła Kite Mixed. Wyjątkowość tej konkurencji polega na tym, że w wyścigach wystartują pary mieszane, damsko – męskie. Najprawdopodobniej w takiej formie będzie się odbywała rywalizacja na Igrzyskach Olimpijskich, w Paryżu w 2024 roku.

Dodatkowo, przy sprzyjających warunkach wiatrowych, rozegrana zostanie również bardzo widowiskowa konkurencja – Freestyle Big Air.

Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwać będzie jak zawsze Polski Związek Kiteboardingu, który odpowiada za regulamin i przepisy współzawodnictwa.


Dla wszystkich fanów kitesurfingu mamy też dodatkową niespodziankę! Na zaproszenie jednego ze sponsorów, firmy Duotone, producenta światowej klasy sprzętu do kitesurfingu, przyjadą dwaj utytułowani riderzy, Aaron Hadlow i Airton Cozzolino! Brytyjczyk Hadlow to 5-cio krotny Mistrz Świata we Freestylu PKRA, a Cozzolino to kitesurfer urodzony na Cabo Verde, który na desce z latawcem pływa niemalże od urodzenia. Obaj dadzą pokazy swoich najlepszych tricków i pokażą zawodnikom, jak najlepiej wykorzystywać moc latawca w praktyce.

Szczegółowe informacje znajdują się na profilu facebookowym zawodów www.facebook.com/fordkitecup

Do udziału w zawodach można zapisać się pierwszego dnia zawodów tj. 15 sierpnia w godz. 8:00 – 9:30 w biurze zawodów. Regulamin dostępny jest na stronie www.forcup.pl

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy!

Maciek

top