31.07.2019
Seventyone Polish Skimboarding Open 2019

W dniach 2 - 3 sierpnia w Gdańsku będzie miała miejsce dziesiąta edycja Otwartych Mistrzostw Polski w Inland Skimboardingu, czyli Seventyone Polish Skimboarding Open 2019 powered by Diverse Extreme Team. Jest to największa impreza skimboardingowa w Europie i jedna z większych na Świecie.

Polish Skimboarding Open z roku na rok zbudowało swoją renomę i pozycję w międzynarodowym kalendarzu imprez skimboardowych. Gościło w swej historii najlepszych zawodników ze świata oraz zaskakiwało niespotykanym podczas innych zawodów skimboardowych rozmachem. Od pięciu lat Polish Skimboarding Open jest jednym z przystanków cyklu Pucharu Europy - European Skimboarding Cup. Rywalizacja w pucharze daje zawodnikom szansę wywalczenia punktów w rankingu i zdobycia tytułu mistrza europy. Ranga imprezy powoduje, że spodziewamy się najlepszych zawodników z Polski i zagranicy. Swoje przybycie zapowiedzieli już Mees Oostdijk (Holender, zwycięzca edycji 2018 i 2017), Adrien Raza (Holender, zwycięzca edycji 2014 i 2015), byli mistrzowie Polski Dawid Pruski, Michał Ambruszkiewicz, Kuba Pawłowski, a także zwycięzca European Skimboarding Cup 2018 Semjon Szillatz Niemiec. Spodziewamy się bardzo wysokiego poziomu sportowego!

Podobnie jak w ubiegłym roku tytularnym sponsorem zawodów została marka Seventyone, lider w produkcji desek i torów skimboardingowych, a także realizator imprez i obozów sportowych. Impreza jest napędzana przez Diverse Extreme Team - projekt marki odzieżowej Diverse. Team DEXT skupia najlepszych zawodników sportów ekstremalnych oraz freestylowych naszego kraju. To także marka, która od lat wspiera wiele topowych wydarzeń sportowych w Polsce.

Formuła zawodów OPEN pozwala na równorzędne współzawodnictwo topowych, sponsorowanych zawodników oraz tych mniej znanych, dla których może to być punkt zwrotny w karierze. Zmagania rozegrane będą z podziałem na kategorię mężczyzn i kobiet oraz grupy wiekowe - poniżej 16 i 12 roku życia. W trakcie zawodów wyłonieni zostaną zwycięzcy poszczególnych kategorii oraz, wśród zawodników z Polski, mistrzowie Polski. Wybrane zostaną również najlepsze ewolucje w kategoriach Open oraz U16 i będą to Epic Balance Boards Best Trick w kategorii Open oraz Nuclear Strike Best Trick w kategorii U16. Do wygrania są nagrody pieniężne o puli 2700 PLN oraz nagrody rzeczowe!

Dwudniowe zmagania odbędą się na specjalnie z tej okazji zbudowanym na potoku Oliwskim, skimparku na unikalnych, specjalnie zaprojektowanych przeszkodach.

Przewidziano także wiele dodatkowych atrakcji m.in.:

- Darmowe testy desek skimboardowych wiodących marek.

- Liczne konkursy dla zawodników i publiczności.

- SKIM EXPO gdzie będzie można zapoznać się z ofertą sponsorów wydarzenia i w okazyjnych cenach nabyć wybrane produkty.

Harmonogram imprezy:

PIĄTEK (02.08.2019) - oficjalny trening* (15:00-18:00)

*Udział w treningach mogą brać TYLKO zarejestrowani zawodnicy / udział w treningach jest nieobowiązkowy

SOBOTA (03.08.2019) - FINAŁY (10:00 - 16:30)

Rejestracja On-line: http://euroskimcup.com/index.php/front/register

Maciek

top