29.07.2019
Puchar Polski - AZTORIN Kite Challenge 26-28 lipiec

W dniach 26 – 28 lipca rozegrano AZTORIN Kite Challenge, zawody w kitesurfingu, zaliczane do punktacji Pucharu Polski.

Słoneczna aura i silny wiatr sprzyjały zawodnikom przez 3 dni zawodów w Rewie i pozwoliły na rozegranie wszystkich zaplanowanych konkurencji. Rewa jako jeden z najlepszych spotów do uprawiania kiteboardingu w Polsce, a nawet na świecie, i tym razem okazała się świetnym wyborem do organizacji kolejnego przystanku Pucharu Polski. Czyste i zadbane plaże gminy Kosakowo zapełniły się na ten weekend turystami, którzy przez cały czas śledzili to co działo się w strefie zawodów.

Pierwszego dnia zawodów zostało rozegranych 9 wyścigów konkurencji Formuła Kite Open, do której zgłosiło się 6 zawodniczek i 12 zawodników. Co warte odnotowania, połowa z nich reprezentowała najmłodszą kategorię – U16. Spośród kobiet bezkonkurencyjna była Julia Damasiewicz – wygrała wszystkie wyścigi, które udało się jej ukończyć. Należy także wspomnieć o Poli Gajzler, która debiutowała podczas tych zawodów, pływała bardzo stabilnie i z wyścigu na wyścig zmniejszała odległość dzielącą ją od bardziej doświadczonych koleżanek. Wśród mężczyzn najlepszy był Jakub Jurkowski, który pozostawił w tyle swoich rywali, w tym utytułowanego zawodnika Błażeja Ożoga.

Kolejną piątkową konkurencją był Freestyle, który wzbudzał duży entuzjazm kibiców, jako najbardziej widowiskowa konkurencja.

Przy wietrze stabilnie wiejącym z północnego wschodu rozpoczęli rywalizację młodzicy i juniorzy w kategorii U14 i U18. Po nich wystąpiły zawodniczki kategorii Women, a następnie zawodnicy kategorii Open Man.

Poziom w kategorii U14 był bardzo wyrównany. Po dwóch heatach eliminacyjnych do finału zakwalifikowali się: Krzesimir Przybyłowski, Maksymilian Bernacki, Marcel Stępniewski i Bartosz Włodarczyk. Zwyciężył Krzesimir, a za nim kolejno uplasowali się Maksymilian, Bartosz i najmłodszy uczestnik finału – Marcel.

W kategorii Freestyle U18 do finału awansował Bartek Włodarczyk, Krzesimir Przybyłowski, Oskar Zawadowicz i Oskar Cholewiński. Zdecydowanym zwycięzcą tej kategorii został Oskar Cholewiński, drugi był Krzesimir Przybyłowski, a trzeci Oskar Zawadowicz.

W sobotę wiał wiatr ze wschodu o sile ok. 18 węzłów. W tych warunkach rano udało się dokończyć rywalizację w kategorii Freestyle Women i Freestyle Men. Zdecydowaną zwyciężczynią wśród Pań została Kasia Lange. Miała najlepszy przejazd finałowy, w którym wykonała aż 3 triki z lądowaniem do blinda. Na drugim miejscu uplasowała się Gosia Kołacz, która próbowała nawiązać walkę z Kasią, lądując między innymi raley do blinda. Trzecią pozycję zajęła Martyna Konkel. Na koniec przyszedł czas na heaty finałowe mężczyzn. Tu zwycięzcą został Mateusz Włodarczyk, lądując kilka różnych handle passów, w tym dwa ze stylowymi grabami. Pokonał jednego z faworytów tej kategorii, Marka Rowińskiego oraz dwóch zawodników z Rewy – Rafała Hoca i Daniela Witkowskiego.

Po rozegraniu konkurencji Freestyle do zmagań ruszyli zawodnicy klasy Twin Tip Race U14 i Formuła Kite Open. W TTR zwyciężył, bez niespodzianek, Jan Koszowski.

Ostatniego dnia zawodnicy zmierzyli się jeszcze w dodatkowej konkurencji - Best Trick Freestyle – dostarczając publiczności emocjonujących wrażeń na zakończenie rywalizacji.

Szczególne podziękowania należą się sponsorowi tytularnemu tej edycji zawodów, marce AZTORIN, która wspiera tą dyscyplinę sportu od wielu lat.

Najlepsi zawodnicy z każdej kategorii otrzymali najnowsze modele zegarków Aztorin, których dystrybutorem jest firma Apart.

Pozostali sponsorzy zawodów to firma motoryzacyjna Ford Polska, dystrybutor światowej klasy sprzętu do kitesurfingu firmy Duotone oraz ION, którzy również ufundowali nagrody dla zwycięzców.

Przed nami jeszcze Ford Focus Active Challenge, ostatni w tym roku etap Pucharu, podczas którego zostaną również rozegrane Mistrzostwa Polski.

Zawodników, kibiców i wszystkich miłośników kiteboardingu zapraszamy do Pucka, w dniach 15 - 18 sierpnia!

WYNIKI AZTORIN KITE CHALLENGE 2019 REWA:

FREESTYLE

U14

1. KRZESIMIR PRZYBYŁOWSKI

2. MAKSYMILIAN BERNACKI

3. BARTOSZ WŁODARCZYK

4. MARCEL STĘPNIEWSKI

5. JAKUB BALEWICZ

5. KAROLINA JANKOWSKA

7. JAN KOSZOWSKI

U18

1. OSKAR CHOLEWIŃSKI

2. KRZESIMIR PRZYBYŁOWSKI

3. OSKAR ZAWADOWICZ

4. BARTOSZ WŁODARCZYK

5. JAKUB BALEWICZ

5. MARCEL STĘPNIEWSKI

MEN OPEN

1. MATEUSZ WŁODARCZYK

2. MAREK ROWIŃSKI

3. RAFAŁ HOC

4. DANIEL WITKOWSKI

5. GRZEGORZ SOWA

6. MIKOŁAJ GREGIER

7. OSKAR CHOLEWIŃSKI

8. ŁUKASZ KATANA

WOMAN OPEN

1. KATARZYNA LANGE

2. MAŁGORZATA KOŁACZ

3. MARTYNA KONKEL

4. ALINA UNGEHEUER

5. TUSIA WITKOWSKA

6. MARTA WŁODARCZYK

7. KAROLINA JANKOWSKA

TTR

1. JAN KOSZOWSKI

2. BARTOSZ WŁODARCZYK

3. JAKUB BALEWICZ

4. KRZESIMIR PRZYBYŁOWSKI

5. MARCEL STĘPNIEWSKI

FOIL

FOIL U16 MEN

1. JAKUB JURKOWSKI

2. MICHAŁ WOJCIECHOWSKI

3. JAN KOSZOWSKI

4. OSKAR ZAWADOWICZ

5. JAKUB BALEWICZ

FOIL U16 WOMEN

1. JULIA DAMASIEWICZ

2. NINA ARCISZ

3. JULIA MORKOWSKA

4. POLA GAJZLER


FOIL U19 MEN

1. JAKUB JURKOWSKI

2. MICHAŁ WOJCIECHOWSKI

3. JAN KOSZOWSKI

4. FILIP NAWÓJ

5. OSKAR ZAWADOWICZ

6. JAKUB BALEWICZ

7. JAN MILARSKI

FOIL U19 WOMEN

1. JULIA DAMASIEWICZ

2. NINA ARCISZ

3. PAULA GRZENKOWSKA

4. JULIA MORKOWSKA

5. POLA GAJZLER

FOIL OPEN MEN

1. JAKUB JURKOWSKI

2. BŁAŻEJ OŻÓG

3. ARKADIUSZ KUSALEWICZ

4. MICHAŁ WOJCIECHOWSKI

5. JAN KOSZOWSKI

6. MAREK ROWIŃSKI SR

7. FILIP NAWÓJ

8. OSKAR ZAWADOWICZ

9. JAKUB BALEWICZ

10. JAN MILARSKI

11. MARCEL STĘPNIEWSKI

12. BARTŁOMIEJ SOCHACKI

FOIL OPEN WOMEN

1. JULIA DAMASIEWICZ

2. NINA ARCISZ

3. PAULA GRZENKOWSKA

4. JULIA MORKOWSKA

5. POLA GAJZLER

6. JULIA WIRA


Zdjęcia: Łukasz Nazdraczew

sieFotografuje

Maciek

top