26.10.2015
Baltic Wave Jam 2015

W piątek w Ustce w końcu udało się złapać odpowiednią prognozę i rozegrać Baltic Kite Wave Jam 2015. To było prawdopodobnie ostatnie pływanie w tym roku na Bałtyku dla tych, którzy nie przepadają za diabelsko zimną wodą i skrobaniem szyb. Na szczęście nasze morze zacnie ugościło wszystkich zawodników, dostarczając pełno fal, wiatru i słońca. Zawody rozgrywane były na plaży wschodniej, gdzie równocześnie rozgrywały się Mistrzostwa Polski Wave na windsurfingu. Obyło się bez sprzeczek i awantur, wbrew wszelkim podejrzeniom i dyskusjom na facebooku.

fot. Ryszard MazuryWavefot. Ryszard MazuryWave

Na starcie pojawiło się 21 zawodników. Niestety nie wszystkim udało się dotrzeć na miejsce, co miejmy nadzieję, więcej się nie powtórzy. Do finału miało awansować 10 zawodników, ale z racji remisu punktowego ostatecznie w finale popłynęło 11 chłopaków. Na starcie pojawiły się też 3 dziewczyny, co cieszy, ponieważ rzadko można zobaczyć przedstawicielki płci pięknej pływające na deskach "bez strzemion". Klasycznie już wszystko było rozegrane w charakterze jamu, gdzie zawodnicy na plaży oddawali po 2 głosy na akurat pływających zawodników. Wiatr podczas eliminacji był trochę mocniejszy i dało się płynąć nawet na 5m latawcach, a w finałach siadł i niektórzy napompowali nawet 9m.

Po kolejnej już edycji Wave Jamu pozostaje pytanie, jaką formę powinny przyjąć te zawody w przyszłym roku? Trzymamy kciuki za sponsorów, może udałoby się nawet rozegrać je w formie touru. Gratulujemy wszystkim zawodnikom i dziękujemy organizatorom i sponsorom. Największe gratulacje oczywiście należą się zwycięzcom. Oby w przyszłym roku poziom i liczba zawodników wzrosła, a nagrody wysypywały się z worka na lewo i prawo.

Wyniki Baltic Kite Wave Jam 2015
Panie:

1. Kasia Dobrzeniecka
2. Dagmara Zacharska
3. Angela Pilarska
Panowie:
1. Jacek Yazza Szwed
2. Marek Bosowski
3. Tomasz Bielecki

Sieplywa.pl - Windsurfing, Kitesurfing i Surfing w najlepszym wydaniu

Lista sponsorów i patronów:
Energysports.pl
Dakine Polska
Surfcenter.pl
kitedoktor.pl
36KNOTS
FCS Polska
Rip Curl Pro Store
Hb-Surfkite
Ifinity.pl
silversurf.pl
Vento Co.
Sieplywa.pl
surfmag.pl
Baltic WAVEholics

sieFotografuje

Kuba

top