30.08.2015
Kurs Instruktorski PZKite - 1 września

Sieplywa.pl - Windsurfing, Kitesurfing i Surfing w najlepszym wydaniu

1 września odbędzie się kurs PZKITE. Poniżej kilka podstawowych informacji dotyczących kursów na licencję instruktora PZKITE poziom 1, oraz kurs unifikacyjny dla instruktorów z licencjami VDWS, IKO, Poik.

Kurs Instruktorski:
Rozpoczyna się 01 września o godzinie 10.00 na Kempingu Chałupy 3, zbiórka o godzinie 09:45 przed szkołą KITEZONE (Lewa strona Kempingu). Kurs trwa do niedzieli do 07.09. Obejmuje część praktyczną i teoretyczną oraz egzamin praktyczny i teoretyczny. Więcej na stronie internetowej.

Kurs Unifikacyjny:
Rozpoczyna się 01 września o godzinie 10.00 na Kempingu Chałupy 3 , zbiórka o godzinie 09:45 przed szkołą KITEZONE (Lewa strona Kempingu). Kurs trwa do środy do 03.09. Obejmuje część praktyczną i teoretyczną oraz egzamin praktyczny i teoretyczny. Więcej informacji tutaj

Najważniejsze korzyści wynikające z otrzymanych uprawnień:
-Możliwość wystąpienia o szkolną licencję PZKite na warunkach preferencyjnych. Szczegółowe informacje tutaj
-Uprawnienia do nadawania kursantom kart kiteboardera, w tym prowizja dla instruktora - więcej informacji patrz karta kiteboardera
-Ubezpieczenie
-Kariera instruktorska: Instruktor PZKite poziom2, Instruktor wykładowca

Osoby prowadzące:
Przemysław Wójcik - Instruktor wykładowca PZKITE - szkoła " KITE Crew"
Igor Czernik - Instruktor wykładowca PZKITE - szkoła "KITE ZONE"

Koniecznie trzeba zabrać ze sobą pełne wyposażenie do kitesurfingu - sprzęt osobisty w tym min. jeden latawiec i deskę.

Formalności:
Proszę przesłać skany następujących dokumentów najlepiej w formacie PDF:
1. Aktualny certyfikat ukończenia kursu pierwszej pomocy lub równoznaczny (ważność 2 lata)
2. Oświadczenie o przebytej praktyce - stażu instruktorskim lub o prowadzeniu szkoleń z zakresie nauki kitesurfingu. (Wymagany minimum roczny staż ). Należy napisać krótkie oświadczenie, w przypadku stażu jako "Pomocnik Instruktora" proszę załączyć oświadczenie wystawione przez szkołę w której praktyka miała miejsce, oraz imię i nazwisko instruktora prowadzącego.
3. W przypadku kursu unifikacyjnego - licencja VDWS, IKO (Uwaga licencja IKO nie musi być aktywna), Poik
4. Potwierdzenie wpłaty na konto organizatora (Kurs instruktorski 1800,- Pln), (Kurs unifikacyjny 450,-Pln)
5. Przesłanie potwierdzenia wpłaty jest równoznaczne z potwierdzeniem udziału w kursie.

Proszę przesyłać na adres; szkolenia@pzkite.pl, oraz na adres organizatora: szkola@kitesurf.pl, w e-mailu zwrotnym prześlemy podręcznik - manual w wersji elektronicznej oraz program kursu. Manual prosimy wydrukować i zabranie ze sobą.

Uwaga: Otrzymany podręcznik jest własnością intelektualną komisji Szkolenia PZKITE, powielanie, udostępnianie publiczne oraz przekazywanie osobą trzecim jest zabronione.

Pierwsza pomoc - dodatkowe informacje dla osób nie posiadających certyfikatu kursu pierwszej pomocy.:
W ramach współpracy komisji szkolenia PZKite z okręgową stacją ratownictwa przybrzeżnego we Władysławowie, organizujemy kursy prowadzone przez doświadczonych ratowników SAR I WOPR. Zainteresowanych prosimy o jak najszybsze potwierdzenie chęci uczestnictwa w kursie. Zajęcia są prowadzone pod kontem zagrożeń występujących w naszej strefie brzegowej, oraz zasad zachowania się w sytuacjach krytycznych. Zajęcia odbywały się w dwóch grupach prowadzonych przez pięciu doświadczonych ratowników. W pierwszej części szkolenia, instruktorzy PZKite omawiali sytuacje oraz zagrożenia w których może znajdować się potencjalny kiteboarder. Demonstrowali między innymi sposoby zabezpieczania latawca oraz uruchamianie systemów bezpieczeństwa.

Zapraszamy!

Kuba

top