04.08.2015
Polish Surfing Challenge 2015

W sierpniu rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski w surfingu i w Stand Up Paddle - Polish Surfing Challenge 2015. Będzie to IX edycja zawodów.

Sieplywa.pl - Windsurfing, Kitesurfing i Surfing w najlepszym wydaniu


Popularność surfingu w Polsce jest coraz większa. Świadomość i zainteresowanie surfingiem rośnie także pośród miłośników innych sportów ekstremalnych, którzy uprawiają dyscypliny sportu związane z deską - kitesurfing, windsurfing, wakeboarding, skateboarding czy snowboard. Również wśród grona sponsorów oraz mediów zainteresowanie surfingiem wzrasta. Polskie Stowarzyszenie Surfingu zaprasza na IX Mistrzostwa Polski w Surfingu i II SUP - Polish Surfing Challenge 2015.

Zawody rozgrywane będą jak zawsze w terminie pomiędzy 8 - 31 sierpnia 2015, na półwyspie Helskim. Miejsce i termin podany będzie na 3 dni przed zawodami. Pierwsza część imprezy odbędzie się 8 sierpnia na wysokości kempingu Solar (od strony morza - wejście 12), podczas której odbędą się pokazy SUP, szkolenia surfingowe, skimboard, zawody i treningi na slackline i wiele innych atrakcji, a na koniec dnia odbędzie się sprzątanie plaży i warsztaty edukacyjne pod patronatem Surfrider Foundation "Polish Polish Beach".

W programie imprezy Polish Surfing Challenge Beach Party (08.08.2015):
- Szkolenia surfingowe
- Pokazy i nauka Stand Up Padle Board
- Beach Party (DJ)
- Kino nocne z pokazem filmów surfingowych
- Szkolenia i pokazy skimboard
- Szkolenia i pokazy slackline
- Ocean Initiative sprzątanie plaż organizowane na całym świecie przez międzynarodową Fundację Surfrider Foundation.

"Od 10 lat staramy się promować i rozwijać zainteresowanie surfingiem. Do uprawiania tego sportu wystarczy zaledwie deska i wtedy już można szukać fal, które jak najbardziej dostępne są nad naszym Bałtykiem. Jak co roku w czasie imprezy jak i poza nią staramy się edukować i wprowadzać praktykę sprzątania plaż w czasie pobytu nad morzem. Zapraszamy wszystkich 8 sierpnia na plaże gdzie będzie można spróbować swoich sił na deskach pod okiem instruktorów PSS" mówi członek zarządu Polskiego Stowarzyszenia Surfingu Wojtek Ochrymowicz.

Wartość puli nagród wynosi 12 tys. złotych:
- pianki i ubrania fundowane przez markę Rip Curl
- deska surfingowa Polvo
- deski firmy Carver
- kamery najnowszej generacji Go Pro
- ubrania firmy Baltica
- zestawy firmy Da Kine
- zestawy firmy Globe
- zestawy firmy FCS
- zestawy Slackline firmy Gibbon
- deska Surf Skate
- skimboardy Pakalolo
- deski skateboardowe firmy Impowoods
- poncha firmy Surf Wave


ZAPISY: on-line dostępne są pod adresem e-mail PSS - kontakt@surfing.com.pl


Termin i miejsce zawodów sportowych: 8-31 Sierpień, Półwysep Helski
Termin i miejsce surf pikniku: 8 sierpnia
Organizator: Polskie Stowarzyszenie Surfingu - www.surfing.com.pl
Patronat honorowy: Burmistrz Miasta Władysławowo - Pan mgr Roman Kużel
Sponsor Główny: Rip Curl
Sponsorzy: Red Bull, Go Pro, FCS, Globe, Baltica, Gibbon, Pakalolo, Surf Skate, ImpoWoods, Surf Wave,?Partnerzy: Solar, Surfrider Foundation, Lamart, MWJ, KitePark.pl, WOPR Świdwin, SMT Szczecin.
Patroni Medialni: Radiowa Czwórka, International Surfing Association on line, Red Bull on line, Surfmag.pl, Sieplywa.pl, Freestyle.pl.

Karola

top