12.08.2014
PKRA Niemcy: Karolina Zwycięża

Po długim oczekiwaniu na porządne warunki wiatrowe, wreszcie udało się rozegrać do końca pojedynczą i podwójną eliminację zawodów PKRA St.Peter Ording. Powodów do zadowolenia jest wiele ponieważ w głównym evencie pojawiły się nasze dwie reprezentantki. Do Karoliny Winkowskiej dołączyła po eliminacjach Kasia Lange, która ostatecznie zajęła bardzo wysokie piąte miejsce. Miejmy nadzieję, że dzięki temu Kasia będzie bardziej zmotywowana do treningu i częściej będzie się pojawiać w czołówce Pucharu Świata. Jeśli chodzi o nasza najbardziej utytułowaną zawodniczkę, to tak jak rok temu, w Niemczech Karolina była bezbłędna. Wygrała gładko pojedynczą eliminację i dopiero w podwójnej w pierwszym finale uległa Giseli Pulido różnicą 0,07 punkta. W drugim finale riderka Slingshota już nie pozostawiła żadnych wątpliwości i zwyciężyła, tym samym powiększając swoją przewagę nad Hiszpanką w klasyfikacji generalnej. Następne zawody we wrześniu na Tarifie, skąd pochodzi Hiszpanka, więc tam na pewno Karolinie nie będzie łatwo. Trzymamy kciuki i mamy nadzieję, że w tym roku znowu będziemy mogli się cieszyć z mistrzostwa.

Sieplywa.pl - Windsurfing, Kitesurfing i Surfing w najlepszym wydaniu

W konkurencji mężczyzn do zawodów powrócił Youri Zoon, który niestety nie może zaliczyć tych zawodów do udanych bo odpadł dosyć wcześnie, po jak sam sądzi trochę nieuczciwym sędziowaniu. Kontuzji nabawił się Mario Rodwald, choć na razie nie wiemy co dokładnie mu jest. Ostatecznie całe zawody zwyciężył Aaron Hadlow, który nie stanął na najwyższym stopniu podium od 2009 roku kiedy to nabawił się kontuzji kolana. Jak widać sprzęt North Kiteboarding 2015 (Vegas+TS) spisuje się świetnie. Już nie mogę się doczekać pierwszych testów tych latawców, a jest szansa, że już wkrótce wrzucimy dla Was pierwsze wrażenia. Wreszcie ktoś był w stanie pokonać świetnie dysponowanego w tym roku Belga Christophe'a Tacka, który tym razem zakończył zawody na 4 pozycji. Ciekawe jak dalej potoczą się losy męskiej klasyfikacji, bo robi się naprawdę ciekawie.

PKRA Niemcy: Freestyle Mężczyzn