23.06.2014
Gardasiewicz złotym medalistą Mistrzostw Europy Raceboard

W dniach 16-21 czerwca na sopockim akwenie w ramach Puchary Prezesa Grupy Ergo Hestia rozgrywane zostały Mistrzostwa Europy w windsurfingowej klasie Raceboard. W Mistrzostwach uczestniczyło 59 zawodników z 11 krajów. Nowym mistrzem Europy został nasz reprezentant, 37-letni warszawiak, Paweł Gardasiewicz (POL 102) z klubu YKP Warszawa.

Zdobyć złoty medal podczas ME Raceboard to wspaniałe uczucie. Udało mi się wykonać plan ponad moje założenie maksimum. Przygotowywałem się do tych zawodów bardzo ciężko, praktycznie treningi kontynuuje już od półtora roku. Myślę, że dzięki dobremu przygotowaniu i opływaniu ze sprzętem udało mi się zwyciężyć w tych Mistrzostwach - powiedział Paweł Gardasiewicz (POL 102). - Jestem zaskoczony i bardzo szczęśliwy. Spełniło się moje ogromne marzenie! - dodał Gardasiewicz.

Sieplywa.pl - Windsurfing, Kitesurfing i Surfing w najlepszym wydaniu

Na drugiej pozycji w kwalifikacji generalnej uplasował się uważany przez wielu za zdecydowanego faworyta tych Mistrzostw, sopocianin Maks Wójcik (POL 7) reprezentant klubu SKŻ Ergo Hestia Sopot. Przypomnijmy, że 30-letniemu żeglarzowi w ósmym biegu tych Mistrzostw pękła skrzynia mieczowa i czterokrotny mistrz świata w tej klasie nie ukończył tego wyścigu przez co spadł na drugą pozycję w "generalce". W kolejnych biegach nie udało mu się już odrobić strat do świetnie dysponowanego w tych mistrzostwa Gardasiewicza.

- Paweł zasłużył na zwycięstwo gdyż przez całe mistrzostwa prezentował bardzo wysoki poziom. Mi zabrakło trochę szczęścia oraz przygotowania. - powiedział Maks Wójcik (POL 7). - Gratuluje Pawłowi i szczerze cieszę się ze srebrnego medalu Mistrzostw Europy - dodał Wójcik.

Brązowy medal wśród mężczyzn wywalczył Słowak Patrik Pollak (SVK 1). 42-letni reprezentant Słowacji we wszystkich startach podczas tegorocznych ME Raceboard prezentował równy i wysoki poziom dzięki czemu zajął wysokie trzecie miejsce w końcowej klasyfikacji. Stracił do lidera czternaście oraz do srebrnego medalisty zaledwie trzy punkty.

W zmaganiach kobiet, Puchar Prezesa Grupy Ergo Hestia zdobyła Australijka Joanna Kaitlin Sterling (AUS 254), natomiast złoty medal Mistrzostw Europy Raceboard trafił w ręce Hiszpanki Antoni Dominguez (ESP 11), która była najlepsza wśród europejskich zawodniczek. Drugie miejsca w ME zajęła Aleksandra Blinnikka z Finlandii (FIN 56). Finka wyprzedziła o pięć punktów polkę, Krystynę Sołtyka (POL 665), która po ciężkich zmaganiach ostatecznie wywalczyła brązowy medal.

- Udało mi się zdobyć brązowy medal. Jest to mój największy sukces i bardzo się z niego cieszę - powiedział Krystyna Sołtyka (POL 665). - Konkurencja była naprawdę bardzo ciężka gdyż dziewczyny były ambitne i walczyły o każdy metr we wszystkich wyścigach. Tym bardziej cieszę się, że udało mi się zająć trzecie miejsce w kwalifikacji generalnej. - dodała Sołtyka.