25.02.2014
SiePrzedstawia : Marcilio Browne

Ci co śledzą cykl PWA na pewno doskonale znają Marcilio. Dla tych co nie znają to najwyższa pora przedstawić zawodnika, który jest mistrzem świata wave, a ostatnio podczas zawodów Red Bull Storm Chase zajął 2. miejsce. To oczywiście :

Marcilio "Brawzinho" Browne

Urodzony w 1989 w Fortalezie (też bym chciał:)!), pochodzi z rodziny windsurfingowej. Zarówno ojciec jak i wujek byli kilkukrotnymi mistrzami kraju, więc naukę rozpoczął już w wieku 4 lat !

Sieplywa.pl - Windsurfing, Kitesurfing i Surfing w najlepszym wydaniu

Decyzję o zostaniu profesjonalnym zawodnikiem podjął w wieku 12 lat i od tej pory robi wszystko by być na topie. Wychodzi mu to ostatnio całkiem nieźle. Zresztą już od najmłodszych lat odnosił wiele sukcesów. Pierwsze zawody PWA wygrał w wieku 16 lat (Belgium Indoor Jump) i w tym samym roku zakończył zawody wave w Portugalii na 5. miejscu.

2 lata później, już jako 18-latek wygrał legendarne zawody PWA Fuertventura Grand Slam oraz cały cykl Freestyle w sezonie. W kolejnym sezonie potwierdził wysoką formę i w ogólnej klasyfikacji freestyle skończył na 2. miejscu.
(Wygrał zawody Fuertventura Grand Slam po raz drugi z rzędu). W zeszłym roku został mistrzem świata wave na zawodach PWA i trzeba mu przyznać, że zasłużył sobie bo jest niesamowity !

Obecnie, Brawzinho startuje w PWA tylko w kategorii wave ale jego głównym celem jest poszukiwanie i pływanie na największych falach naszego globu. Zobaczycie go w takich produkcjach jak Minds Wide Open, Four Dimensions, Windsurf Movie i Windsurf Movie 2.