22.11.2013
MŚ Kiterace - drugi dzień eliminacji

Przygotowania do wyścigów...Przygotowania do wyścigów...

Dzień drugi to kolejna porcja emocjonujących wyścigów, które zakończyły zmagania eliminacyjne. Od tej pory Panowie ścigać się będą podzieleni na grupę złotą i srebrną. Ostateczny wynik z eliminacji zostanie pomnożony razy dwa i uznany jako pierwszy wyścig w nowej grupie.

Wracając do dnia wczorajszego, Maks Żakowski przekazał nam informację, dlaczego nie ukończył czwartego wyścigu: "Wczoraj miałem dość niebezpieczną kolizję z Maximem Nocherem, zaraz po górnej boi płynęliśmy obok siebie. On złapał plastikową torbę na fina i się wywalił, próbowałem uciekać, ale było już za późno, wpadłem w jego linki. Trochę nas poturbowało, a mój bar utknął na rafie (pod wodą) tak, że przez 15min nie mogliśmy go wyciągnąć".

Maks i Maxim na chwilę przed niebezpiecznym splątaniemMaks i Maxim na chwilę przed niebezpiecznym splątaniem

Po drugim dniu eliminacji Błażej Ożóg (VW Fota Groblewski, North Kites, Etisoft, Ristafins) podskoczył o jedno oczko wyżej, zajmuje teraz 7miejsce, Maks (Blue Cash, Ozone Kites Poslaka, Team Vento) po odrzuceniu pechowego wyścigu awansował na 8 miejsce, choć jak sam powiedział silny wiatr, który dopisuje w Chinach to nie jest jego najmocniejsza strona. Tomek Janiak(RRD, Blue Cash, N+1) powinien znaleźć się na pozycji 9.

Błażej Ożóg - 7 miejsce po eliminacjachBłażej Ożóg - 7 miejsce po eliminacjach

W czołówce bez zmian ex quo pierwsze miejsce zajmują Johnny Heineken i Florian Gruber, którzy wygrali 4 kolejne wyścigi. Niespodziewanie wciąż trzecie i czwarte miejsce zajmują debiutanci , którzy potwierdzili dziś swoją wysoką formę. John Mora z Australii wygrał 3 z 4 wyścigów w grupie trzeciej, tym samym umocnił się na trzeciej pozycji. Czwarty Wilson Veloso urwal jeden wyścig Morze, a dalej plasował się 3, 4, 3. Na piąte miejsce awansował jeden z faworytów do medalu - Riccardo Laccese. Naszych chłopaków wyprzedza jeszcze tylko wielokrotny medalista zawodów mistrzowskiej rangi Amerykanin Bryan Lake.

Aga Grzymska - KS Dobra Marina, Ozone Kites PolskaAga Grzymska - KS Dobra Marina, Ozone Kites Polska


Wśród dziewczyn Aga Grzymska w pierwszym wyścigu dnia zajeła dobre 4miejsce, później dopływała 8, 6, 8. Po wynikach widać, że poziom wśród kobiet również znacząco się podniósł, bo póki co Adzie nie udaję się nawiązać walki z pierwszą trójką. Agnieszka Bilska po dwóch dobrych wyścigach (11, 12) kolejne dwa nie do końca się udały, ale mimo wszystko Goofy udało sie przesunąć jedną pozycję wyżej. Pierwszą dwudziestke zamyka Paulina Ziółkowska. Na szczycie tabeli bez zmian. Po siedmiu wyścigach i dwóch odrzutkach z pięcioma zwycięstwami prowadzi Erica Heineken. Druga jest Steph Bridge, a trzecie miejsce zajmuje Elena Kalinina.

Dzisiejszy dzień zapowiada się arcy ciekawie. Szczególne emocje budzi pojedynek miedzy Johnym, a będącym w gazie Flo. Czy ktoś jeszcze jest wstanie zagrozić dominacji niepokonanego od kilku sezonów Amerykanina?
Wyniki eliminacji po dwóch dniach:
Men afeter 8
Woman after 7

Agnieszka 'Goofy' BilskaAgnieszka 'Goofy' Bilska
---------------------------------
UPDATE:

Na oficjalnym facebooku zawodów podawane są wyniki pierwszych trzech zawodników dzisiejszych wyścigów:

11. Wyścig w grupie: GOLD MEN:
1. Johnny Heineken
2. Bryan Lake
3. Florian Gruber

10 wyścig w grupie: GOLD MEN:
1. Johnny Heineken
2. Florian Gruber
3. Bryan Lake

9 wyścig w grupie: GOLD MEN:
1. Florian Gruber
2. Bryan Lake
3. John Pasquali

9. wyścig w grupie: PINK WOMEN:
1. Erica Heineken
2. Steph Bridge
3. Elena Kalinina

8. wyścig w grupie: PINK WOMEN:
1. Erica Heineken
2. Steph Bridge
3. Elena Kalinina

sieFotografuje

Fred

Źródło:

www.kiterace.fr
top