19.11.2013
Weekend na lodzie - zlot i zawody snowkite w Krynicy Morskiej

Listopad, w naszym klimacie to miesiąc ponury i deszczowy - trzeba go jednak jakoś przetrwać - dla otuchy - informujemy, iż w roku 2014 odbędzie się ponownie zlot i zawody w Krynicy Morskiej pn. "Weekend na lodzie".

Sieplywa.pl - Windsurfing, Kitesurfing i Surfing w najlepszym wydaniu

Za oknem niebawem pojawi się znów śnieg, to znaczy iż nastanie ponownie czas "białego szaleństwa". Dla fanów sportów latawcowych to nie tylko wyjazdy w góry na stoki narciarskie, ale przede wszystkim snowkiting. W Polsce zimą z latawcem można jeździć praktycznie wszędzie. Istnieją jednak miejsca szczególne. Najważniejszą imprezą zimy jest cykliczny zlot organizowany obecnie w Krynicy Morskiej tzw. Weekend na lodzie. Zamarznięty Zalew Wiślany to snowkitowy raj, który doceniają także zagraniczni rajderzy klasy światowej.

Sieplywa.pl - Windsurfing, Kitesurfing i Surfing w najlepszym wydaniu

W roku 2013 stawili się na WNL Guillaume Chastagnol "Chasta" - legenda snowkitingu, wielokrotny Mistrz Świata freestyle oraz Jerome Josserand (rekord w skoku snowkite: 450 m wysoki w 2007 rok, na Snow Kite Masters 2013 Mistrz świata w konkurencji race- narty). Francuscy koledzy zapowiadają swoją obecność także tej zimy. Organizatorzy zlotu ( www.krynicahotel.pl oraz www.kitetime.pl ) oprócz wspaniałej zabawy zapewniają także emocje sportowe, gdyż podczas zlotu odbywają się wyścigi, w tym między innymi wyścig zwany Krynica-Piaski na długości 10 km, który upamiętnia pierwsze spotkania snowkiterów na Zalewie Wiślanym, które odbywały się w miejscowości Piaski, oddalonej dokładnie 10 km od obecnego miejsca zlotu.

W roku 2014 impreza planowana jest na początek lutego - szczegóły jak zawsze na stronie www.weekendnalodzie.pl. Nowością będzie, iż wyścig w Krynicy Morskiej liczony jest do punktacji Grand Prix Snowkite Tour 2014 (cyklu wyścigów snowkitowych, który startuje w obecnym sezonie zimowym), o szczegółach którego będziemy informować wkrótce.

Bogo

Źródło:

www.kitetime.pl
top