29.07.2013
Medale ME w kiteracingu rozdane!

Niedziela była ostatnim dniem ścigania na Mistrzostwach Europy w kiteracingu we włoskiej miejscowości Gizzeria. Do walki o medale przystąpiło dziesięciu najwyżej sklasyfikowanych mężczyzn i kobiet. Runda finałowa to 4 wyścigi w obu kategoriach, co dało w sumie w sumie 15 wyścigów wśród mężczyzn i 16 wśród kobiet. Trzeba przyznać, że liczba przeprowadzonych startów jest imponująca, a to z pewnością zasługa tego wspaniałego miejsca, gdzie codziennie wiał wiatr i świeciło słońce.

Tomek Janiak przed niedzielnym ściganiem zapewnił sobie złoty medal w kategorii Masters, ostatniego dnia walczył o poprawienie pozycji w klasyfikacji ogólnej. Matematyczną szansę na podium zachowywał przed finałem Błażej Ożóg, ale prawdziwą walkę Błażko miał stoczyć w kategorii U21, gdzie po 7 wyścigach w złotej grupie zajmował 3miejsce wyprzedzając o 7 pkt. Floriana Grubera z Niemiec.

Największe szanse na medal w klasyfikacji ogólnej miała Aga Grzymska, która po 14 wyścigach zajmowała 4miejsce ze stratą 6pkt do podium. Tomek pomimo bardzo dobrych startów jakoś nie potrafił w drugiej części wyścigu dowieźć swojej pozycji do mety, na której meldował się odpowiednio 7,10,10,10. Błażej ze zmiennym szczęściem do mety dopływał 8, 7, 5, 6 kontrolując Floriana, który ciągle miał szanse odebrać mu medal w młodzieżowcach.

1. Oliver Bridge (GBR), 2. Riccardo Leccese (ITA), 3. Maxime Nocher (FRA)1. Oliver Bridge (GBR), 2. Riccardo Leccese (ITA), 3. Maxime Nocher (FRA)

Ostatecznie tytuł Mistrza Europy zdobył Oliver Bridge (2, 6, 1, 3), tuż za nim uplasował się ubiegłoroczny zwycięzca Riccardo Leccese (11, 1, 3, 5), a trzecie miejsce przypadło Maxime Nocher (5, 3, 6, 4). Błażej Ożóg ukończył zawody na 6miejscu, zdobywając brązowy medal ME w kategorii młodzieżowców - U21.

Brązowy medal U21 - Błażej Ożóg (North Kites, Etisoft, VW Fota Groblewski)Brązowy medal U21 - Błażej Ożóg (North Kites, Etisoft, VW Fota Groblewski)

Złoty medal w kategorii Masters wywalczył Tomek Janiak zajmując w klasyfikacji ogólnej 10 pozycję i 3 miejsce w kategorii Masters w klasyfikacji World.

Mistrz Europy w kat. Masters - Tomasz Janiak (RRD.it, abcsurf.pl, bluecash.pl)Mistrz Europy w kat. Masters - Tomasz Janiak (RRD.it, abcsurf.pl, bluecash.pl)

Na najbardziej nielubianym przez sportowców 4miejscu zawody ukończyła Aga Grzymska (KS Dobra Marina, Ozone Kites Polska), co jest znakomitym rezultatem.

Na oficjalne wyniki musimy jeszcze poczekać.