25.06.2013
3 runda Oakley Pro Bali za nami

3 runda pozostawiła na placu boju już tylko 12 z 36 surferów. Swell wreszcie dotarł i sędziowie mogli odpalić zawody. Obejrzeliśmy 12 heat-ów, w których przegrywający żegnał się z eventem. Największy punktowy potencjał miały fale w trakcie pojedynku Joela Parkinsona i Damiena Hobgooda (3 heat). Ten pierwszy ze znakomitym wynikiem 18.60 pokonał rywala tylko o 0.34 punkta! Joel pokazał klasę i styl w tubach i dzięki temu zaliczył najlepsze jazdy dnia. Szkoda Damiena bo pokazał kawał świetnego surfingu, niestety musiał uznać wyższość ostatniego zwycięzcy ASP World Tour.

Parko ciśnie na najlepszej fali dniaParko ciśnie na najlepszej fali dnia - 9.43

W takim stylu odpada Damien HobgoodW takim stylu odpada Damien Hobgood

W zawodach cały czas pozostają takie nazwiska jak Slater, Fanning czy Burrow. Niespodzianką jest natomiast odpadnięcie Jordy'ego Smitha, który surfował przeciwko Fredrickowi Pattachia. Mówi się sporo o tym, że spot w Keramas promuje naturalsów, a goofie-footers mają gorzej. W przypadku tego pojedynku się to nie potwierdziło. Totalny underdog Fredy P. objechał Jordy'ego, którego niektórzy specjaliści typowali na jednego z pretendentów do tytułu. Zajmujący obecnie 3 pozycję w rankingu ASP surfer z RPA obejrzy więc resztę zawodów z plaży.

Jordy Smith żegna się z zawodamiJordy Smith żegna się z zawodami

Z dobrej strony pokazał się ponownie John John Florence. Po raz kolejny wysoko punktował i nadchodzący w 4 rundzie heat z Kellym Slaterem i Joshem Kerrem będzie na pewno jednym z ciekawszych. Sporo ludzi mówi o JJF jako o następcy Kelly'ego. Ich spotkanie w następnej rundzie będzie więc na pewno emocjonujące.

JJF i jego John John Florence i jego "powerful turn"

W 4 rundzie warto też zwrócić uwagę na Taja Burrowa i Nata Younga obaj pokazali, że nie przyjechali tutaj odpocząć. Możliwy start dzisiaj w nocy około 1:30 czasu polskiego.

Oakley Pro Bali Round 4 match-up's:

Heat 1: Taj Burrow (AUS), C.J. Hobgood (USA), Joel Parkinson (AUS)
Heat 2: Josh Kerr (AUS), John John Florence (HAW), Kelly Slater (USA)
Heat 3: Mick Fanning (AUS), Julian Wilson (AUS), Nat Young (USA)
Heat 4: Adriano de Souza (BRA), Michel Bourez (PYF), Fredrick Patacchia (HAW)


Round 3 Highlights:


Filip

Źródło:

www.transworld.net
top