07.03.2013
Mistrzostwa Świata RSX zakończone

Nick Dempsey został nowym Mistrzem Świata olimpijskiej klasy RSX. Zawody rozegrały się w Buzios w Brazylii gdzie będą przeprowadzone Igrzyska Olimpijskie w 2016 roku.

Sieplywa.pl - Windsurfing, Kitesurfing i Surfing w najlepszym wydaniu

Podczas Igrzysk w Londynie Nick zdobył srebro i pokonał go tylko Dorian Van Rijsselberge. Teraz role się odwróciły, młody holender został sklasyfikowany na drugim miejscu.

Z Polaków najlepiej wypadł Piotr Myszka, który ukończył zawody na 5 pozycji. Niestety nie obronił swojej 3 pozycji z przed ostatniego dnia. Oto co Piotr napisał na swoim profilu na Facebooku:

"Dziękuje Wszystkim za kibicowanie i słowa otuchy przez ostatnie 5 dni. Walczyłem jak Lew do samego końca. Jak trzeba było to ryzykowałem bo nie miałem nic do stracenia. Niestety wiatry mi nie sprzyjały. Ostatecznie zająłem 5 miejsce w Medal Race i z takim też wynikiem zakończyłem Mistrzostwa Świata. To dobre miejsce ale czuje niedosyt.
Dziękuje jeszcze raz za to, że byliście ze mną do samego końca."

W kategorii kobiet zwyciężyła Korsiz Lee-El z Izraela. Najlepiej z polek wypadła Kamila Smektała - 17 miejsce. Dalej sklasyfikowane były Gosia Białecka (18), Hania Zembrzuska (19), Maja Dziarnowska (20) i Agnieszka Bilska (30).

Wśród Panów warto wspomieć jeszcze o Pawle Tarnowskim, który zajął 19 oraz 2 w kategorii poniżej 21 lat.

Pełne wyniki floty: męskiej i damskiej.