26.09.2012
Quiksilver Pro France już za 2 dni, czy będzie fala jak rok temu

34 najlepszych surferów weźmie udział w nadchodzących zawodach Quiksilver Pro France w dniach od 28 września do 10 października. Od ostatniej edycji minął dokładnie rok, ale ciągle mamy prze oczami ten wspaniały swell, który zagościł wtedy na zawodach i zastanawiamy się czy i tym razem organizatorzy "wstrzelą się w idealne warunki".

Teaser video nadchodzących zawodów:Tu jest spot. Jest fala.Tu jest spot.
Kilka słów o samej miejscówce. Rejon Hossegor, Capbreton i Seignosse to atlantyckie wybrzeże południowej Francji. Plaże piaszczyste, szerokie, a beach break jeden z najlepszych w Europie. W mieścinach tych panuje klimat surferski.

Byliśmy tam po sezonie, na początku listopada w zeszłym roku. Jak było? Pusto, tzn. my i dwa samochody z zasiedziałymi Brytyjczykami, a reszta to nieliczni lokalesi. Miasteczko Hossegor wręcz opustoszałe, wille pozamykane, totalna cisza i spokój, żadnych turystów. Temperatura powietrza od 10 do 23 stopni, zależy jaki dzień się trafi. Woda raczej zimna, na grubszą piankę. Na surfing lokalesi wpadają rano, a potem po pracy po południu. W weekendy trochę więcej ruchu zarówno na wodzie, jak i w mieście są otwarte restauracje, bary. Nawet biorąc pod uwagę, że byliśmy na wakacjach, to jest drogo jak cholera :)

Sieplywa.pl - Windsurfing, Kitesurfing i Surfing w najlepszym wydaniu

Internet można złapać przez cały dzień pod sklepem Roxy, nawet jak jest zamknięty. Trzeba stanąć autem blisko drzwi wejściowych. Atrakcją na "no surfing today" jest wyjazd do surfowych outletów w mieścinie obok - Burg. Można tam siedzieć spokojnie pół dnia. Wszystkie duże, liczące się na świecie firmy mają tam swoje supermarkety (dosłownie) ze sprzętem. Buty, ubrania, deski surfowe, snowboardowe, deskoroki - wszystko jest. Ceny lepsze niż na wyprzedażach na Helu. Jak ktoś zapragnie pogadać po Polsku, to w firmowym sklepie Rip Curla pracuje Francuz z polskimi korzeniami - wysoki gość z wąsem a'la Freddie Mercury. Sympatyczny.

Godzinę drogi od Hossegor, po hiszpańskiej stronie jest San Sebastian, gdzie także znajdują się znane spoty surfingowe. Dla odmiany to miasteczko nie jest opustoszałe jesienią i istnieje tu aktywne życie nocne, oraz ciekawa architektura. Można wyskoczyć dla odmiany.

I na koniec z tych zawodów będzie relacja live, do oglądania w internecie.

Sieplywa.pl - Windsurfing, Kitesurfing i Surfing w najlepszym wydaniu

Eska

top