22.08.2012
PP Wake w Szczecinku - relacja foto i video

21.07.2012, w sobotę odbyła się trzecia z serii imprez WAKE CUP oraz druga edycja Pucharu Polski w Wakeboardzie w Szczecinku. Zawodnicy z Warszawy, Lublina, Augustowa, Poznania, Krakowa oraz Margonina prezentowali wysoki poziom, a emocje zwiększały się wraz z finałami.

Sieplywa.pl - Windsurfing, Kitesurfing i Surfing w najlepszym wydaniu

Oprócz zawodów, widzowie mieli do dyspozycji inne atrakcje: zamek dmuchany, żyroskop oraz elektryczną deskę surfingową na plaży. Natomiast w przerwie zawodów, ratownicy z plaży miejskiej przygotowali pokaz swoich umiejętności.

Podium SuperfinałPodium Superfinał
Pogoda nie rozpieszczała zawodników ani widzów, jednak na finał wiatr ucichł, więc najlepsi wakeboardziści mogli pokazać widowiskowe ewolucje na wodzie. W kategorii Junior Młodszy wygrał pewnie Jakub Konefał ze Szczecineckiego Klubu Wakeboardowego KABEL (BURN, WAKESHOP.PL) wykonując masywne skoki w obie strony. Drugi był Filip Lisiecki z Acroboard Łomianki z Warszawy. Ostra rywalizacja miała miejsce o trzecie miejsce między Krystianem Misiakiem ze Szczecineckiego Klubu Wakeboardwoego KABEL a Mateuszem Muszyńskim z Klubu Margo9 z Margonina. Pierwszy z nich dominował na przeszkodach, odpływając 360 z kickera i robiąc 540 na sliderze, jednak drugi pokazał bogatszy repertuar skoków z wybicia z wody - wykonał nie tylko raley cripped i backroll, ale też frontroll.

W kategorii Junior pierwsze i drugie miejsce zajęli zawodnicy z WAKECREW Lublin. Pierwszy był Filip Czerniec, który zaskoczył wszystkich odpływając za każdym razem switch raley to blind. Drugi był Dawid Balas, który imponował publiczności stylowymi vulcanami z grabem oraz obrotami 0 540 stopni z lewego kickera. Trzeci był Amadeusz Dylewski ze Szczecineckiego Klubu Wakeboardowego KABEL. Dzięki pewnemu przejazdowi, pokonał dwóch innych pretendentów do podium - Wojtka Pruszaka ze Szczecineckiego Klubu Wakeboardowego KABEL oraz Mateusza Wawrzyniaka z Poznania, którzy nie potrafili wykonać czystego przejazdu.

Wśród mężczyzn dominował Mateusz Gaworski
ze Szczecinka, odpływając S-benda do blinda oraz wiele innych skoków. Drugi był Rafał Płaza z Poznania, który pokonał Gaworskiego na pierwszej edycji Pucharu Polski w Wakeboardzie, jednak nie potrafił pokazać pełni swoich umiejętności w Szczecinku. Trzecie miejsce zajął Olaf Ułanowicz z Augustowa.

Kategorię Masters wygrał Łukasz Ceran z Acroboard Łomianki z Warszawy. Pokonał Przemysława Kuca z Holka Warszawa. Warto zaznaczyć, że obaj zawodnicy w swoich przejazdach prezentowali skoki w dwie strony oraz raley do blinda. Trzeci był Rafał Ambrożewicz z Augustowa.

Po raz pierwszy od długiego czasu, nie wygrała kategorii OPEN KOBIETY Emilia Łopińska z Acroboard Łomianki z Warszawy. Przez niezaleczoną kontuzję, zajęła drugie miejsce. Pierwsza była Urszula Czerobska z Augustowa, a trzecia Weronika Lechańska z Warszawy

Po raz kolejny sensacją okazał się wynik SUPERFINAŁU, konfrontacji najlepszych zawodników ze wszystkich kategorii. Całe podium było zajęte przez niepełnoletnie osoby! Pierwszy był 15 latek - Jakub Konefał ze Szczecineckiego Klubu Wakeboardowego KABEL (BURN, WAKESHOP.PL), drugi Dawid Balas z Wake Crew Lublin a trzeci Filip Czerniec (BURN, WAKESHOP.PL) z tego samego Klubu.

Zawody odwiedzili reprezentanci Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego - Paweł Szabelewski (Sekretarz Generalny) i Wiesław Kurnik (Wiceprezes). Pojawił się również Prezes Szczecineckiej Lokalnej Organizacji Turystycznej - Piotr Misztak.

Po dekoracji zwycięzców, zawodnicy i widzowie załapali się na spory tort, który był smaczną niespodzianką od Zarządu Klubu KABEL :)