28.02.2012
Obóz Quiksilver Board Riders Week oczami jego uczestniczki

W zeszłym roku wraz z firmą Quiksilver organizowaliśmy konkurs w którym główną nagrodą był tygodniowy pobyt na obozie surfingowym Quiksilver Board Riders Week we Francji. Główną nagrodę wygrała Kasia Kołodziej, poniżej prezentujemy jej relację z tego wyjazdu.



Obóz Quiksilver Board Riders Week to genialna przygoda i super doświadczenie. Jest to tydzień, w którym można maksymalnie skupić się na surfingu. Board Riders House jest niesamowity, a ekipa Quika to świetni, zakręceni ludzie. Dla nich surfing to sposób na życie, którym chętnie dzielą się z innymi.

Sieplywa.pl - Windsurfing, Kitesurfing i Surfing w najlepszym wydaniu

Trafiłam na międzynarodowa grupę obozowiczów, więc nie było problemu z porozumiewaniem się po angielsku. Poznałam ludzi z całej Europy i nie tylko (gdybym chciała zrobić tournee po Europie mam już gdzie nocować ;)) Dzięki osobom tam poznanym inaczej spojrzałam na surfing. Pierwsza i najważniejsza zasada to: chill out...następnie patrz przed siebie i nie wahaj się. Surfing to umiejętność czerpania przyjemności nawet z najmniejszych fal.

Sieplywa.pl - Windsurfing, Kitesurfing i Surfing w najlepszym wydaniu

Ekipa Board Riders Week udostępnia cały sprzęt: trzy rodzaje desek surfingowych, stand up paddle boards i pianki. Do tego pyszne francuskie jedzenie, które dawało nam siłę na cały dzień na plaży. Rano wyjeżdżaliśmy busami na jeden z najlepszych spotów we Francji (La Graviere) - odbywają się tam zawody Quiksilver Pro France. Gdy tylko zobaczyłam plażę zrozumiałam czemu to miejsce jest tak wyjątkowe. Złoty piasek, lazurowa woda oceanu. Czego chcieć więcej?.....FAL! a te były nieziemskie: przeciętnie 2m wysokości, ale idąc wzdłuż wybrzeża znaleźć można mniejsze falki, doskonałe do nauki. Jest to bezpieczny break plażowy - idealny do rozpoczęcia przygody z surfingiem, jak i doszlifowania swoich umiejętności. Wieczory spędzaliśmy bardzo różnie: do naszej dyspozycji były gry, książki, filmy, indo boards, rowery. Niekiedy duża ekipa opuszczała dom i wybierała się na tour po barach na wybrzeżu.

Sieplywa.pl - Windsurfing, Kitesurfing i Surfing w najlepszym wydaniu

Oprócz surfingu i spędzania czasu na La Graviere zaplanowane były inne atrakcje np. wycieczka do Biarritz, do Hiszpanii na spot San Sebastian, stand up paddling po rzece, skakanie z mostu na Hossegorze, wypad do sklepu Quiksilvera w Capbreton lub do Euroglass Surf Workshop'u na Hossegorze (najlepszej wytwórni desek surfingowych w Europie). Ekipa Board Riders Week postarała się by tydzień na Hossegorze był niezapomniany. Oczywiście wszystko było do uzgodnienia z członkami obozu. Mieliśmy dużo swobody. Dla przykładu jeden z uczestników chodził surfować wraz ze wschodem słońca, zanim reszta grupy zdążyła na dobre otworzyć oczy. Sprzęt był dostępny 24 godziny na dobę.

Sieplywa.pl - Windsurfing, Kitesurfing i Surfing w najlepszym wydaniu

Spędziłam we Francji niezapomniany tydzień. Mimo, że surfowałam już przedtem, pobyt na Hossegorze rozpoczął moją przygodę z surfingiem na nowo. Ekipa Quiksilvera przekazała mi wiele cennych wskazówek, które zmieniły moje podejście do tego sportu. Było to bardzo cenne doświadczenie. Spotkałam genialnych, ciekawych ludzi i mam teraz z kim polować na fale w przyszłe wakacje.

Pozdrawiam, Kasia Kołodziej.

Sieplywa.pl - Windsurfing, Kitesurfing i Surfing w najlepszym wydaniu

sieFotografuje

Bogo

top